17
2020
2015-05-16

Pomysły podsuwa mi życie


Blisko 6 lat temu Ryszard Boczoń przeprowadził się z Giżycka do Sokołowa Podlaskiego. Satyryk ma na swoim koncie 5 tomików, w których królują satyry i epigramaty, z czego 2 z nich: "Epigramaty i fraszki" oraz "Językowe igraszki" wydane zostały w Sokołowie. Duża w tym zasługa Powiatowego Banku Spółdzielczego, który został sponsorem obydwu tomików. 

- Skąd czerpie pan pomysły na swoje utwory?
- Z głowy (śmiech). Wiele razy ludzie mnie o to pytają i zawsze odpowiadam to samo. A dużo pomysłów rodzi się w mojej głowie, gdy słucham innych ludzi. Na myśli mam głównie polityków.

- Dlaczego?
- Bo ci ludzie bardzo mnie inspirują. Ileż można się z nich uśmiać... Toż to wielka inspiracja dla twórcy.

- Który polityk najbardziej pana inspiruje?
- Chyba Stefan Niesiołowski. Nawet dzisiaj przed naszą rozmową słuchałem wywiadu radiowego z tym panem i nagle narodził się pomysł w mojej głowie. Od razu postanowiłem przelać to na papier. 

- Gdzie najbardziej lubi pan tworzyć?
- Wszędzie, gdzie tylko przyjdzie pomysł do głowy. Zdarzają się i takie sytuacje, że pomysł przychodzi do głowy, gdy idę ulicą. A że zawsze mam przy sobie kawałek papieru oraz długopis, wyjmuję i zaczynam notować, chociażby główną myśl. Potem w domu jeszcze nad tym pracuję, ale bardzo często jest to tylko wygładzanie. W Giżycku potrafiłem stanąć na ulicy i pisać. Kiedyś podeszła do mnie pewna kobieta i zapytała: pewnie zapisuje pan adres? Uśmiechnąłem się i powiedziałem, że mam problemy z pamięcią, więc trzeba notować [...]

Cały wywiad w aktualnym papierowym wydaniu.
KW

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Miałem z Panem lekcje PO to były czasy ! Dużo zdrowia panie Ryszardzie i kolejnych ciekawych pomysłów na tomy poezji :) !

Krzysztof
2020-02-16 13:37:07
Strona 1/1


Dane kontaktowe