1
2020
2012-03-16

Pomogli zwierzętom przetrwać mrozy


Za zebrane pieniądze kupiono 15 worków karmy. Poza tym niektórzy uczniowie i nauczyciele przynieśli dodatkowe opakowania karmy. Zaangażowana grupa uczniów i nauczycieli  dwa razy dziennie  dokarmiała zwierzęta w różnych punktach miasta, gdzie zaobserwowano wcześniej gromadzenie się psów i kotów. Część pieniędzy przekazano na konto schroniska w Celestynowie. Obserwując ogromną wrażliwość i zaangażowanie uczniów w akcję, postanowiono pomóc również skrzydlatym przyjaciołom. W tym celu wykonano wiele pomysłowych karmników, w których na bieżąco dokarmiano głodne ptaki. I tu również sekcja ekologiczna mogła liczyć na wsparcie uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi.

- Za dokonaną pomoc zwierzęta odwdzięczyły się nam merdaniem ogonkami oraz przyjaznych szczekaniem i miałczeniem. Zyskaliśmy tym przyjaźń naszych mniejszych braci - mówią organizatorzy.

Osoby szczególnie zaangażowane w akcję to Paulina Borychowska, Agata Ewiak, Paula Litwińczuk, Kinga Zieniewska, Wioletta Dolińska, Sebastian Naltakjan oraz nauczyciele - opiekun sekcji ekologicznej p. Hanna Włodarczyk-Szybka, p. Małgorzata Turemka, p. Małgorzata Kozak, p. Marek Szybka.

J.O.

 

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe