17
2020
2010-12-01

Pomoc wciąż jest potrzebna


Uczeń drugiej klasy sokołowskiego liceum Krzysztof Krasnodębski od roku walczy z chorobą nowotworową. W zbiórkę pieniędzy na jego leczenie i zakup protezy ręki włączają się kolejne osoby. Teraz to znani aktorzy serialowi.

W czwartek 9 grudnia o godzinie 17 w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury rozpocznie się kolejny koncert charytatywny, podczas którego Przyjaciele Krzysztofa zbierać będą potrzebne fundusze.

Proteza: 170 tysięcy
- Reprezentujemy klasę IIA I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Sokołowie Podlaskim, w której uczy się Krzysztof Krasnodębski. Nasz kolega od roku walczy z chorobą nowotworową, przeszedł już trzy operacje w wyniku których stracił rękę. Cały czas jest poddawany kosztownym zabiegom ratującym życie – napisali młodzi ludzie w liście z prośbą o pomoc. - Bardzo chcemy pomóc Krzyśkowi i jego rodzicom w zbiórce pieniędzy na protezę ręki. Jej koszt t to około 170 tys. zł. Do tej pory prowadziliśmy zbiórki w sklepach, kościołach i szkołach oraz zorganizowaliśmy koncert charytatywny w Sokołowskim Ośrodku Kultury, na który zostały zaproszone szkoły średnie i gimnazja z naszego miasta. Dzięki tym inicjatywom udało się zebrać już znaczną część potrzebnej kwoty, jednak nadal jest ona niewystarczająca. Dlatego po raz kolejny chcemy zwrócić się do wszystkich ludzi dobrej woli o finansową pomoc dla naszego kolegi. Liczymy na wsparcie ludzi wielkiego serca, którym znane są słowa Jana Pawła II – „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Wspierają aktorzy
W czwartek 9 grudnia o godzinie 17 w sali widowiskowej SOK rozpocznie się kolejny koncert charytatywny. Dochód z niego przeznaczony zostanie na leczenie Krzysztofa
- Oprócz naszej grupy teatralnej „Preteksty”, zespołu „Prowokacja”, tancerzy swój udział w koncercie potwierdziło kilku aktorów znanych z polskich seriali, takich jak „M jak Miłość”, „Barwy szczęścia”, „Rodzina zastępcza”, „Hotel 52”. Będą to między innymi: Lidia Sadowa, Laura Samojłowicz, Katarzyna Dąbrowska, Bożena Stachura, Tadeusz Chudecki, Leszek Zduń, Mateusz Damięcki, Michał Meyer, Marcin Rogacewicz – wylicza Urszula Kołodziejczuk, wychowawczyni Krzysztofa. – Wstęp na koncert  to 40 zł, na balkon – 20 zł. Bilety w formie cegiełek będą rozprowadzane przez sekretariat I LO. Z wymienionymi – i nie tylko – aktorami można się będzie spotkać przed koncertem w Galerii SOK, już od godziny 16.
Wstęp do galerii to dobrowolny datek do skarbony stojącej przy wejściu. Podczas spotkania będzie można porozmawiać z aktorami, zrobić sobie z nimi zdjęcie, poprosić o autograf...

Włączmy się!
- Podczas koncertu chcemy przeprowadzić licytację różnych przedmiotów, między innymi kubków z autografami znanych aktorów, piłek z autografami piłkarzy, obrazów, prac plastycznych ofiarowanych nam przez artystów – dodaje Urszula Kosieradzka, polonistka z LO. - Zdjęcia tych przedmiotów postaramy się zamieścić na stronie internetowej naszej szkoły, w zakładce Pomóżmy Krzyśkowi. Cały czas trwa zbiórka przedmiotów na licytację. Jeśli ktoś może ofiarować swoje prace na licytację lub zna osoby, którzy zechcą w inny sposób włączyć się w akcję - prosimy o pomoc.
Podczas czwartkowego koncertu w SOK obecni będą wolontariusze z puszkami, aby każdy kto zechce wesprzeć finansowo akcję miał taką możliwość. Będą oni również służyć pomocą, udzielać wszelkich informacji.
BOŻENA GONTARZ

JAK MOŻNA POMÓC
Akcję pomocy Krzysztofowi Krasnodębskiemu można wspomóc
wpłatą na konto Rady Rodziców przy I LO w Sokołowie Podlaskim
nr 20 1020 4476 0000 8802 0017 1819 PKO BP o/Sokołów Podlaski
koniecznie z dopiskiem „Dla Krzyśka”
lub bezpośrednio w sekretariacie szkoły.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe