17
2020
2011-11-03

„Pomagamy innym, inni nam pomagają


W piątek po południu 21 i sobotę 22 października cały dzień członkowie i sympatycy Szkolnego Koła Caritas przy Gimnazjum nr 2 pracowali w sklepach sieci Topaz, pakując klientom zakupy. Uzyskane za to datki przekazane zostały łódzkiej Fundacji „Dziewczynka z zapałkami”. Jest to fundacja istniejąca od 13 lat, która dociera do ponad 200 miast w Polsce i organizuje pomoc dzieciom pokrzywdzonym przez los. Wspiera organizację wakacyjnych i zimowych wyjazdów, przygotowuje mikołajkowe prezenty i przedświąteczne paczki. Wśród zaangażowanych w pracę Fundacji oprócz młodzieży polskiej są między innymi studenci z Brazylii, Japonii, Chin, Tajwanu. Pani Luiza Kafarska z Łodzi, wolontariuszka Fundacji „Dziewczynka zapałkami’ i opiekunka sokołowskich gimnazjalistów w czasie sobotniej zbiórki, pochwaliła naszych wolontariuszy za pełne zaangażowanie, odpowiedzialność, wzorowe zachowanie wobec obsługi sklepu i kupujących oraz życzliwość do siebie nawzajem.

            Jak poinformowała nas pani Teresa Dziukowska, opiekun Szkolnego Koła Caritas, Gimnazjum nr 2 włącza się w akcje Fundacji „Dziewczynka z zapałkami” od dwóch lat. W tym roku pieniądze pozyskane z Fundacji będą przeznaczone na dofinansowywanie uczniowskiego wypoczynku i posiłków oraz przygotowywanie paczek mikołajkowych i świątecznych dla uczniów Zespołu Szkół im Jana Pawła II, z którą to szkołą młodzież Gimnazjum nr 2 współpracuje od kilku lat.

Uczniowie biorący udział w piątkowej i sobotniej akcji to Anna Laskowska, Kacper Sobieski, Mateusz Nowotniak, Patrycja Osiniak, Monika Krakowska, Izabela Jagiełło, Klaudia Skóra,  Patrycja Nowotniak, Agata Ewiak, Kinga Zieniewska, Karolina Miłkowska, Eliza Borowska, Paulina Sasin, Magdalena Sasin.

J. O

   

 

 

 

 

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe