17
2019
2018-07-24

Półrocze sokołowskich szachistów


Sokołowscy szachiści, zrzeszeni w klubie Sokołowskie Towarzystwo Szachowe aktywnie uczestniczyli w bieżącym roku w kilku turniejach, które zostały zorganizowane na terenie miasta i regionu.

Tradycyjnie początek roku zaczął się turniejem w Repkach, który wygrał obiecujący junior z Węgrowa Jakub Żurawicki. W marcu w Sokołowie rozegrano IV Turniej Szachowy Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, który cieszył się dużym zainteresowaniem szachistów z kilku województw. Zwyciężył w nim prezes Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego Józef Flaziński. W maju po raz dwunasty rozegrano w Sokołowie mistrzostwa diecezji drohiczyńskiej. W zawodach zagrało dużo młodzieży, co świadczy o coraz większym zainteresowaniu królewską grą w tym środowisku. Tegorocznym mistrzem diecezji został sokołowianin Andrzej Prokopczuk, który nie poniósł w turnieju porażki. Z okazji Dni Łukowa w mieście tym zorganizowano turniej szachowy i symultanę. W turnieju zwyciężył zawodnik STSz-u Krzysztof Skwierczyński, a wśród juniorów drugie miejsce zajął Paweł Nasiłowski z Sokołowa. Po zakończeniu turnieju odbyła się symultana szachowa. Rozegrał ją z uczestnikami zawodów Józef Flaziński, który wygrał wszystkie partie. W czerwcu sokołowscy szachiści dobrze wypadli w silnie obsadzonym turnieju w Mielniku koło Siemiatycz. Józef Flaziński podzielił pierwsze miejsce z Januszem Dzienisiukiem z Siemiatycz, a Krzysztof Skwierczyński uplasował się na czwartym miejscu. Tydzień później w Siemiatyczach rozegrano Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze. Wśród zawodników z wielu miejscowości zdecydowanie zwyciężył szachista STSz Józef Flaziński.

Od kilku lat szachiści z Sokołowa Podlaskiego biorą udział w międzynarodowym turnieju szachowym w Kowalewie Pomorskim, który w tym roku zorganizowano już po raz dwudziesty piąty,. Jubileuszowy turniej zgromadził wyjątkowo mocną obsadę szachistów w liczbie około 350 zawodników. Trójka sokołowskich szachistów zaprezentowała się dosyć dobrze, zajmując w swoich grupach rankingowych miejsca w drugiej dziesiątce.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim od kilkunastu lat prowadzi zajęcia szkółki szachowej, które odbywają się w budynku pływalni przy ul. Bulwar 1 dwa razy w tygodniu. Piątego sierpnia odbędzie się kolejny turniej o puchar dyrektora OSiR-u.
 Juliusz Nowicki 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe