17
2020
2018-07-12

Polonia z Litwy w Sokołowie


Od 3 lipca 2018 r. w Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim gościmy dzieci i młodzież z Litwy z okolic Wilna.

Obecność dzieci i młodzieży jest możliwa dzięki pomocy Senatu Rzeczpospolitej Polskiej – w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą pod tytułem „POLSKA – jak dobrze tu być….”, działaniom ks. bpa Antoniego Dydycza oraz wsparciu ze strony Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie działającemu przy Episkopacie Polski. Wyjazdy organizuje Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. 

Dzieci i młodzież uczestniczą w lekcjach języka polskiego, warsztatach dietetycznych oraz kulinarnych. W ramach zajęć sportowych przygotowano dla dzieci Spartakiadę, wyjazd do Parku Wodnego w Siedlcach, a także wycieczki po Sokołowie Podlaskim, Warszawie i Białowieży. W Warszawie dzieci razem z wychowawcami zwiedziły Zamek Królewski, Starówkę oraz Muzeum Narodowe. W Białowieży dzieci miały okazję zobaczyć liczne gatunki zwierząt w Białowieskim Parku Narodowym. Oprócz tego poznawały i podziwiały najstarsze dęby spacerując po Szlaku Dębów Królewskim i Książąt Litewskich.

Informacja relacjonuje przebieg wydarzeń w dniach od 3 lipca do 7 lipca b.r.

O następnych atrakcjach poinformujemy niebawem.
 

Info / Fot. Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Dlaczego naszymi dziećmi i młodzieżą tak się nie zajmują?. Klechy myślą, zrobią z nich katolików, a może i księdza się uda. Oni wrócą do siebie i na krzyż nie spojrzą, pacierza klepać nie będą, służyć do mszy też. To wyrzucone pieniądze. Litwini nas nienawidzą i kropka. Mają zresztą za co.

popo
2018-07-16 14:00:49
Strona 1/1


Dane kontaktowe