17
2020
2014-06-26

Polonia ukraińska na Policji


Polonijna młodzież ukraińska przebywająca na wypoczynku wakacyjnym w Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim, odwiedziła dzisiaj sokołowskich policjantów.

Na letnich koloniach przebywa 51 dzieci i młodzieży z Kulturalno-Oświatowego Towarzystwa Polaków im. Jana Pawła II z Emilczyna obwodu żytomierskiego.
Uczestników kolonii przebywających na wypoczynku w Polsce, czekało wiele atrakcji. Wypoczynek polonii odbywa się już po raz czwarty. Każdorazowo, uczestników odwiedzają sokołowscy policjanci. Tym razem to polonia ukraińska odwiedziła policjantów. Policjanci opowiadali dzieciom o swoim zawodzie i o ciekawostkach związanych z policyjną służbą. Pokazywali sprzęt jaki jest na wyposażeniu policji. Goście odwiedzili gabinet Komendanta Powiatowego Policji. Każdy mógł zrobić zdjęcie z mł.insp. Wiesławem Nasiłowskim i usiąść w komendanckim fotelu.
Na zakończenie uczestnicy kolonii obejrzeli policyjny radiowóz i zrobili sobie pamiątkową fotografię.  Już dzisiaj wszyscy umówili się na kolejne spotkanie policjantów i młodzieży z obwodu żytomierskiego.

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe