16
2020
2018-02-07

Poloneza czas zacząć


Przełom stycznia i lutego to niezwykły czas dla wszystkich maturzystów, ponieważ w tym okresie organizowane są bale studniówkowe. Na 100 dni przed egzaminem dojrzałości swój bal miała także młodzież z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Studniówka odbyła się w iście hollywoodzkim stylu.

W sobotę 3 lutego w hali sportowej SLO 82 uczniów klas maturalnych wraz z dyrekcją szkoły, nauczycielami, pracownikami placówki oraz rodzicami bawili się na balu studniówkowym. Salezjańskie Liceum to jedyna szkoła w regionie, która nie świętuje tego dnia w wynajmowanej sali. Uczniowie z pomocą nauczycieli i rodziców sami przygotowują dekoracje, umawiają catering i dbają o wszystkie imprezowe atrakcje. Każdego roku motyw przewodni balu jest inny. Tegoroczna studniówka odbyła się w klimatach Hollywood.

Dekoracje były przygotowywane przez uczniów już w czasie ferii zimowych. Ściany hali sportowej zdobiły sylwetki celebrytów, których znamy z wielkiego ekranu. Nie zabrakło także logotypów wytwórni filmowych, ogromnych sylwetek Oskarów i oczywiście czerwonego dywanu.

Przybyłych gości powitał dyrektor szkoły ks. Dariusz Matuszyński:

"Za chwilę rozpoczniemy ten wyjątkowy bal. Chciałbym serdecznie podziękować jego organizatorom, czyli rodzicom. Szczególnie tym, którzy napracowali się w tym ostatnim tygodniu, ale też często włączali się w pracę szkoły i inicjowali wiele pożytecznych akcji. Dajecie doskonały przykład swoim dzieciom. Dziękuję też wychowawcom tegorocznych maturzystów: paniom Ewie Chadaj i Annie Złotkowskiej oraz panu Krzysztofowi Naworolowi za to, że towarzyszyli wam przez te 3 lata. Dziękuję pani Agacie Celińskiej i uczniom, którzy tak pięknie udekorowali salę na dziś. Jest naprawdę wyjątkowa. Podziękowania należą się też panu Kazimierzowi Zdzichowskiemu za przygotowanie choreografii poloneza, którego dziś zatańczycie. Dokładnie za 90 dni, 4 maja zasiądziecie w tej sali, by pisać egzamin maturalny, ale dziś bawcie się tak, żeby po latach z radością wspominać dzisiejszy wieczór i noc."

Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Rodziców Jacek Popowski, który życzył wszystkim maturzystom pomyślnego zdania egzaminu dojrzałości oraz wielu sukcesów po opuszczeniu murów szkoły.

Tradycyjnie najważniejszym elementem balu był polonez do muzyki Wojciecha Kilara. Uczniowie z gracją i niezwykłą precyzją zaprezentowali taniec, który ćwiczyli przez bardzo długi czas w ramach zajęć sekcji sportowej.

Pamiętając o swoich nauczycielach, uczniowie przygotowali dla nich prawdziwą niespodziankę – Galę Wręczania Oskarów. Pamiątkowe statuetki oraz kwiaty dostali profesorowie i pracownicy szkoły, którzy swoją ciężką pracą dbają o edukację i wychowanie młodzieży.

Bal studniówkowy trwał do białego rana, a jego oprawę muzyczną zapewnił DJ Ess, czyli Paweł Supiński. Mamy nadzieję, że były to niezapomniane chwile dla wszystkich maturzystów. Trzymamy kciuki, aby egzamin dojrzałości upłyną uczniom w równie miłej i bezstresowej atmosferze.
 Katarzyna Dybowska
Fot. Szymon Grochowski
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe