17
2020
2019-09-17

Półkolonie w Kosowie Lackim


Wprawdzie minęły już wakacje, ale warto poinformować, że podobnie jak w latach ubiegłych grupa 60 dzieci od 5 do 14 roku życia z terenu parafii w Kosowie Lackim miała okazję uczestniczyć w parafialnych półkoloniach. Odbyły się one w dniach 19 - 25 sierpnia i ze względu na udział dzieci z niepełnosprawnościami miały integracyjny charakter.

Jak podkreśliła Urszula Krzymowska, pomysłodawczyni i organizatorka wypoczynku, kolonie z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością, chętnych na liście rezerwowej jest coraz więcej. Półkolonie mogły się odbyć się dzięki osobom i instytucjom, które włączyły się w ich przygotowanie oraz dzięki wsparciu sponsorów. Byli nimi: Senator RP Waldemar Kraska; Zakłady Mięsne „Zakrzewscy” Dariusz i Janusz Zakrzewscy; Zakłady Mięsne „Świderscy” Edyta Świderska; Wytwórnia wędlin „Ołdakowscy” Katarzyna Oldakowska; Zbigniew Sztajerwald; Firma „Staoil”; Sala weselna „U Jakuba” Małgorzata i Bogusław Jakubaszek; Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kosowie Lackim, prezes Andrzej Minarczuk, Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim, prezes Piotr Żebrowski; Firma „Mado” Marcin Mróz; Restauracja Zamkowa Teresa Nazarczuk; „Uslugi Budowlane” Daniel Buczyński; pan Marek Flak.

Podziękowania za okazaną życzliwość należą się również Burmistrzowi Miasta i Gminy Kosów Lacki, dyrektor Zespołu Szkół w Kosowie Lackim Hannie Przesmyckiej, dyrektor MGOK-u w Kosowie Lackim Ewie Rutkowskiej wraz z pracownikami placówki, Posterunkowi Policji Panu Marcinowi Dmowskiemu, „Meditrans”, PKS Sokołów Podlaski.

Bezpośrednio w organizację i przebieg kolonii zaangażowani byli: Ksiądz Proboszcz Paweł Anusiewicz, wychowawcy: Urszula Kondraciuk, Teresa Buczyńska, Agnieszka Oleszczuk. Służyli też pomocą rodzice dzieci. Przy obsłudze półkolonii pomagała Katarzyna Żochowska, warsztaty cukiernicze przeprowadziły Barbara Niemira i Krystyna Zawadzka. Znakomicie spisały się wolontariuszki z Zespołu Szkół w Kosowie Lackim Martyna Pietrzykowska i Klaudia Ormińska. Profesjonalne zajęcia sportowe przeprowadził Tomasz Wojtczuk, zajęcia z dogoterapii Ignacy Ratyński.

Dla uczestników półkolonii przygotowano różnorodne atrakcje: grill, tańce przy muzyce i aerobik pod kierunkiem Anety Solki, watę cukrową, warsztaty garncarskie i kulinarne, kino, poznanie pracy pogotowia i policji, dzień sportu. Na zaproszenie senatora Waldemara Kraski dzieci pojechały do Warszawy. Zwiedzały budynek Parlamentu, miały okazję spotkać się z wicemarszałek Marią Koc oraz Waldemarem Kraską, senatorem z ich rodzinnego miasta. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze w Sali Senackiej. Dużym przeżyciem dla dzieci był przygotowany dla nich poczęstunek. W stolicy wycieczkowicze zwiedzili też Stare Miasto i przeżyli wspaniałą zabawę w Parku Trampolin. Innego dnia odbył się wyjazd do Białowieży ze zwiedzaniem Muzeum Przyrodniczego, przejazdem kolejką i pobycie w Rezerwacie Pokazowym Żubrów. Natomiast w Siedlcach skorzystano z atrakcji aquaparku.

Na zakończenie półkolonii odprawiono Mszę św. w intencji wszystkich dobrodziejów, a po nabożeństwie odbył się Parafialny Festyn Rodzinny, wspaniale jednoczący dzieci, rodziców i opiekunów oraz dziadków.

U. Krzymowska oceniając półkolonie wyraziła radość z zaangażowania rodziców, z tego, że dzieci potrafiły spędzać ze sobą czas, troszczyły się o siebie i czerpały radość ze wspólnego przebywania, uczyły się szacunku do każdego człowieka. Podkreśliła, że w czasie półkolonii pamiętano o takich wartościach jak Bóg, rodzina, Ojczyzna.
J.O.
Fot. Organizatorzy

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe