17
2020
2017-09-05

Półkolonie w Kosowie Lackim


   Rozpoczął się już rok szkolny, ale my wracamy jeszcze do wakacji, aby napisać o wyjątkowym wydarzeniu w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kosowie Lackim. W dniach od 31 lipca do 6 sierpnia 2017 roku odbyły się tam półkolonie. Wzięło w nich udział ponad 50 dzieci, w wieku od 4 do 14 lat. 
   Program półkolonii był bardzo bogaty: codzienna Msza św. i zajęcia z animatorami, warsztaty garncarskie, „Dzień sportu” pod opieka trenera na stadionie przy Liceum Ogólnokształcącym w Kosowie Lackim, zajęcia z dogoterapii, wycieczki.  Na dzieciach ogromne wrażenie wywarła wycieczka do Warszawy, w czasie której zwiedzano budynek Parlamentu, Stare Miasto, warszawskie ZOO. Wielkim zainteresowaniem cieszył się też pobyt w Straży Pożarnej, w Stacji Pogotowia Ratunkowego, w stadninie koni w Nowej Wsi, a także w salonie fryzjerskim. Wśród uczestników były też osoby niepełnosprawne, od których i uczestnicy kolonii i opiekunowie mogli się wiele nauczyć.
   Radosnym zakończeniem półkolonii okazał się „Piknik Rodzinny”. Wzięły w nim udział dzieci wraz ze swoimi rodzicami oraz mieszkańcy Kosowa Lackiego. Nie mogło w nim zabraknąć akcentu tanecznego - nauki „Rumby”, prowadzonej pod okiem profesjonalnej instruktorki. Chwile spędzone razem na pewno zostaną na długo w pamięci rodzin.  
   Kierownik kolonii Urszula Krzymowska jest wdzięczna wszystkim tym, którzy odpowiedzieli pozytywnie niosąc pomoc  na rzecz drugiego człowieka. Po raz kolejny z potrzeby serca wśród nich znaleźli się wychowawcy: Urszula Kondraciuk, ks. Mariusz Szymanik, Przemysław Kondraciuk oraz wolontariusze: Martyna Pietrzykowska, Ewelina Krzymowska, Maciej Wesołowski, Rafał Maleszewski. Dzięki nim ta praca była o wiele łatwiejsza. Podziękowania należą się też księdzu proboszczowi Tomaszowi Pełszykowi. Urszula Krzymowska podkreśla, że  warto integrować dzieci, bo one wszystkie są takie same. - W trakcie wspólnego pobytu dzieci uczyły się słów, za które nie trzeba płacić, a dają radość i dzięki ich używaniu ich stajemy się bardziej wartościowymi ludźmi. Te słowa to kocham ( w odniesieniu do rodziny i do Boga), przepraszam, proszę, dziękuje, do widzenia, dzień dobry – dodaje.   
 
   Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc Panu Senatorowi Waldemarowi Krasce; Panu Burmistrzowi Janowi Słomiakowi; Caritas Diecezji Drohiczyńskiej; Zakładom Mięsnym Zakrzewscy; Zakładom Mięsnym Świderscy; Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej; Ratownictwu Medycznemu Meditrans; Aquapark w Siedlcach; Posterunkowi Policji w Kosowie Lackim; Ochotniczej Straży Pożarnej; Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury; Zespołowi Szkół w Kosowie Lackim, Katolickiemu Radiu Podlasie; Panu Tomaszowi Wojtczukowi; Panu Ignacemu Ratyńskiemu; Panu Pawłowi Mrozowi; Stadninie Koni w Nowej Wsi; Restauracji Zamkowa w Drohiczynie.    
J.O.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe