43
2019
2014-04-12

Politycznie w Sabniach


Czy łatwo być politykiem? Czy ludzie im ufają? Co zrobić, aby młodzi ludzie bardziej angażowali się w wybory? - to tylko niektóre z pytań jakie padły podczas debat w Zespole Szkół w Sabniach.

Debaty odbyły się w czwartek, 3 kwietnia. Uczestniczyła w niej przede wszystkim młodzież, czyli przyszłość naszego narodu. Większość, co w gimnazjum zdarza się bardzo rzadko, z wielką uwagą słuchała dyskusji. Poruszano tematykę demokracji, Unii Europejskiej oraz wyborów, a polityk był jednym z głównych gości . Wójt gminy Sabnie Ireneusz Piotr Wyszyński, bo o nim mowa, jednak nie uważa się za polityka.

- Na tym szczeblu trudno mówić o polityce. Prawdziwa polityka, moim zdaniem, zaczyna się 2 szczeble wyżej - mówił z uśmiechem wójt.

Uczniowie, chcąc skorzystać z obecności gościa, przygotowali szereg bardzo ciekawych pytań. Młodzież przygotowała się bardzo solidnie. Wójt bowiem potrzebował niekiedy odrobinę zastanowienia, aby przystąpić do odpowiedzi.

Włodarz gminy zachęcał młodzież do udziału w sesjach oraz posiedzeniach komisji. Wysunął również pomysł, aby w gminie Sabnie utworzyć Młodzieżową Radę Gminy. Pomysł wójta podoba się nauczycielom.

- Pan wójt zaproponował bardzo ciekawy pomysł. W ten sposób będziecie mogli podpowiadać rządzącym jakie są Wasze prawa i oczekiwania. Sami możecie coś robić - mówiła nauczycielka Anna Chmiel.

Patrząc na uczniów i ich zaangażowanie, śmiało można powiedzieć, że na pewno znajdą się chętni, którzy zechcą trochę porządzić jeszcze przed pełnoletnością.

Uczniowie słusznie zauważyli, że niepokojące są wyniki dotyczące udziału w wyborach. Co zatem skłoniłoby Polaków do udziału w głosowaniu? Wśród młodzieży najczęściej padały następujące odpowiedzi: ciekawa kampania wyborcza, lepsze poznanie kandydatów oraz więcej informacji na temat wyborów. Debaty przygotowali uczniowie klas trzecich gimnazjum: Monika Kowalczuk, Aleksandra Strzała, Klaudia Danielak, Eliza Skomorucha, Konrad Kraska i Radosław Kozłowski

KW

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Łatwo.Szczególnie jak się chodzi w kiecce jak tan w środku.

Pawełek
2014-04-22 15:52:15

Dla naszej młodzieży jak to możliwe jest tylko oferty pracy mogą angażować do działania

stach D
2014-04-14 12:40:50
Strona 1/1


Dane kontaktowe