11
2020
2013-09-27

Policyjny pies w Kosowie


Przedszkolaków w Kosowie odwiedzili policjanci. Opowiadali o bezpiecznym poruszaniu się w drodze do i z przedszkola oraz o bezpiecznym zachowaniu względem zwierząt. Wizytę policjantów uatrakcyjnił pokaz umiejętności wyszkolonego Baxtera.

W czwartek, 19 września dzieci z Gminnego Przedszkola w Kosowie Lackim odwiedzili policjanci. Opowiadali o bezpiecznym poruszaniu się w drodze do i z przedszkola. Wiadomo, że dzieci jeszcze przyprowadzane są przez rodziców. Ale to właśnie dzieci będą starały się wymóc na rodzicach takie zachowanie, by ich droga była bezpieczna.
Dzieci uczyły się jak powinno wyglądać prawidłowe przechodzenia przez jezdnię oraz tego, że zawsze kiedy jadą samochodem, powinny być w foteliku i z zapiętymi pasami bezpieczeństwa.
Dodatkowo dowiedziały się, jak należy postępować w przypadku ataku przez psa. Nauczyły się, aby nie uciekać i nie patrzyć psu w oczy; starać się nie okazywać strachu i nie odwracać się, zwłaszcza jeśli pies jest duży, bo może wtedy zaatakować i przewrócić. 
W takich sytuacjach najlepiej przyjąć pozycję żółwia. Pozwoli to na ochronienie tych części ciała, które zwykle gryzie pies.
Na zakończenie przedszkolakom zaprezentował się czworonożny policjant – Baxter. To niewątpliwa atrakcja każdego spotkania nie tylko z dziećmi. Baxter posłusznie wykonywał polecenia swojego przewodnika. Pokazywał dzieciom, że posłuszeństwo jest bardzo ważne. Po pokazie wyszkolenia, dzieci obejrzały radiowóz, który każdego dnia jest wykorzystywany przez policjantów do służby.

asp. szt. S. Tomaszewski
« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Matko boska częstochowska,aż tylu chce być psami?.

suczka
2013-09-29 20:06:45
Strona 1/1


Dane kontaktowe