2
2020
2019-10-31

Policyjne działania pod nazwą "ZNICZ 2019"


Od 31 października do 03 listopada 2019 roku sokołowscy policjanci prowadzić będą wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „ZNICZ 2019”, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu sokołowskiego oraz osobom przebywającym w tym czasie na naszym terenie.


Zwyczajowo dzień „Wszystkich Świętych”, a także dni poprzedzające i następujące bezpośrednio po tym dniu, charakteryzują się wzmożonym natężeniem ruchu. W konsekwencji tego należy spodziewać się nie tylko wzrostu zagrożenia bezpieczeństwa i porządku na drogach, ale również zakłóceń płynności ruchu.

Skala zagrożenia wypadkami drogowymi na obszarze powiatu sokołowskiego jest bardzo wysoka. Od stycznia do 30 września 2019 r. na terenie działania naszej jednostki doszło do 35 wypadków drogowych, w których 41 osób zostało rannych. A od początku bieżącego roku aż 5 osób poniosło śmierć. Od wielu lat do najczęstszych przyczyn powodujących tragedie na drogach należą: przekraczanie dopuszczalnych prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, w szczególności godzących w bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Wobec powyższego sokołowscy Policjanci przypominają! o tym, że: Wybierając się w długą podróż, bądźmy wypoczęci. Trasę pokonujmy etapami, robiąc co pewien czas przerwę na odpoczynek. W podróży dopilnujmy, żeby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, sami także o tym nie zapominajmy!

By zapewnić płynność ruchu i bezpieczeństwo w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich i na głównych trasach komunikacyjnych, policjanci apelują do wszystkich kierowców:

• Zachowujmy szczególną ostrożność w rejonach cmentarzy i wszędzie tam, gdzie w tym szczególnym okresie występować będzie zwiększone natężenie ruchu pieszych,

• Prowadząc samochód nie jedźmy na pamięć. Zwracajmy uwagę na obowiązujące znaki drogowe, głównie w rejonie nekropolii. W okresie tym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu,

• Parkujmy samochód tylko w miejscach do tego wyznaczonych, w sposób umożliwiający ruch pieszych i innych pojazdów,

Zachowajmy rozsądek, nie spieszmy się, zdejmijmy nogę z gazu i pomyślmy o własnym bezpieczeństwie i szczęśliwym powrocie do domu.


asp. Jakub Więsak 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe