17
2020
2010-12-01

Policyjną terenówką na ratunek


Chwile grozy przeżył w poniedziałek 78-letni mieszkaniec gminy Jabłonna Lacka. Jego życie było poważnie zagrożone a karetka, która miała do niego dojechać utknęła w zaspie.

Telefoniczna wiadomość, którą odebrał przez telefon78-letni mieszkaniec gminy Jabłonna Lacka równała się z wyrokiem śmierci.

Najpierw do Łodzi
Dzwonił do niego kierowca karetki pogotowia, który poinformował, że nie może dojechać do jego miejsca zamieszkania. Miał go zabrać do sokołowskiego szpitala, gdzie dokładnie co dwa dni musi się zgłaszać na dializy.
Sytuacja była tragiczna. Kierowca karetki, pomimo swoich chęci, nie mógł wygrać ze śnieżnym żywiołem. Wszelkie próby kończyły się niepowodzeniem. Zrozpaczony pacjent, zadzwonił do swojej kuzynki mieszkającej w Łodzi. Opowiedział jej o swoim nieszczęściu. Ta bez wahania zadzwoniła do dyżurnego sokołowskiej policji. Opowiedział jej o kłopocie i poprosiła o pomoc w jego rozwiązaniu.

Radiowozem do karetki
W tym dniu służbę oficera dyżurnego pełnił nadkomisarz Marek Bielski. Bez wahania podjął szybką i trafną decyzję. Do akcji skierował toyotę hilux z tamtejszego posterunku. Radiowóz, który policjanci mają od czasu ostatniej powodzi, okazał się i teraz jedynym ratunkiem. Z napędem na cztery koła, bez problemu dojechał do domu pacjenta. Następnie policjanci radiowozem przewieźli go do karetki, którą został przewieziony do szpitala. Tam już czekała obsługa stacji dializ, poinformowana przez oficera dyżurnego o kłopotach związanych z atakiem zimy i opóźnieniu wizyty pacjenta.

Dotarł do szpitala
Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Pacjent dotarł do szpitala, a policjanci, kolejny raz pokazali, że nie ma dla nich zadań trudnych do wykonania. Zarówno pacjent, jak i jego kuzynka, nie kryła radości z szybkiej i profesjonalnej akcji przeprowadzonej przez policjantów, a kierowanej przez oficera dyżurnego sokołowskiej policji.
SŁAWOMIR TOMASZEWSKI
OFICER PRASOWY KPP SOKOŁÓW PODLASKI
FOT. MACIEJ TOMASZEWSKI

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

No i dobra.

Geniek
2011-04-20 18:21:44

I dobra

geniuś
2011-04-20 18:20:31
Strona 1/1


Dane kontaktowe