17
2020
2013-06-19

Policjanci zlikwidowali dziuplę z kradzionymi luksusowymi samochodami


Policjanci z Sokołowa Podlaskiego zlikwidowali dziuplę z kradzionymi autami. Odzyskano trzy luksusowe mercedesy kradzione w Polsce, w Niemczech i Francji, a także części karoserii 13 innych aut, które według wstępnych ustaleń były utracone na terenie wielu europejskich państw. Do sprawy zatrzymano dotychczas jedną osobę. Sprawa jest rozwojowa.

Przez całą noc z 17/18 czerwca 2013 r  trwały działania sokołowskich kryminalnych w związku z ustaleniem przez nich na terenie jednej z posesji kradzionych pojazdów i części samochodowych. Policjanci w trakcie dokładnego sprawdzenia funkcjonującego tam szrotu samochodowego znaleźli trzy luksusowe pojazdy marki mercedes w tym typu ML, S i E klasy, które figurowały w policyjnych systemach jako kradzione. Ten pierwszy na terenie Polski, ten drugi na terenie Niemiec. W czynnościach na miejscu wspierają policjantów funkcjonariusze Straży Granicznej.

Kolejne sprawdzenia wielu składowanych części samochodowych wykazały, że w "dziupli" znajdowały się także elementy karoserii 13 innych pojazdów. Już wstępne ustalenia wskazują, że pochodzą one z aut kradzionych na terenie wielu państw Europy, w tym w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech.

Na terenie posesji policjanci zatrzymali do wyjaśnienia jednego mężczyznę. Aktualnie trwają kolejne intensywne czynności w tej sprawie.Zespół Prasowy

KWP z siedziba w Radomiu

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe