17
2020
2020-06-29

Policjanci zatrzymali złodziei samochodu


 Kryminalni z sokołowskiej komendy wraz z policjantami z Wydziału Kryminalnego z KWP zs. w Radomiu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na 47-latku. Napastnicy zajechali drogę pokrzywdzonemu, zmusili do zatrzymania pojazdu, którym jechał, uderzając go w głowę oraz kopiąc po całym ciele zabrali samochód, dokumenty oraz pieniądze. Obydwaj sprawcy byli poszukiwani. Usłyszeli już zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
 
Sokołowscy policjanci wraz z policjantami z Wydziału Kryminalnego z KWP zs. w Radomiu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 33 i 38 lat podejrzanych o rozbój. Do zdarzenia doszło wieczorem na ul. Repkowskiej w Sokołowie Podlaskim. Dwaj młodzi mężczyźni zajechali drogę pokrzywdzonemu, który jechał swoim samochodem marki Mercedes Viano, zmuszając go do zatrzymania. Następnie zadając ciosy w twarz oraz kopiąc po całym ciele wyciągnęli go z pojazdu, po czym jeden z nich wsiadł w samochód pokrzywdzonego i odjechał w nieznanym kierunku. Pokrzywdzony wartość strat oszacował na ponad 60 tys. zł.
 
W trakcie wykonywania czynności okazało się, że pokrzywdzony rozpoznał jednego ze sprawców, dzięki czemu jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Już następnego dnia policjanci odnaleźli skradziony samochód. Zatrzymali również jednego ze sprawców, który na dodatek był poszukiwany.
 
Policjanci szybko ustalili i zatrzymali drugiego z napastników. Jak się później okazało, mężczyzna był poszukiwany listem gończym celem odbycia kary pozbawienia wolności 8 lat.
 
W miejscu zamieszkania tego mężczyzny policjanci zabezpieczyli marihuanę, prawie 300 gramów amfetaminy oraz przydomową plantację marihuany.
 
Jeden z mężczyzn usłyszał już zarzuty. Sąd wobec niego zastosował areszt na okres trzech miesięcy. Natomiast drugi ze sprawców trafił do więzienia. O dalszym losie młodych mężczyzn zadecyduje sąd.
 
Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. Jakub Więsak
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe