17
2020
2013-08-01

POlicjanci uratowali kobietę z płomieni


Praktycznie sekundy dzieliły od śmierci kobiety, która najprawdopodobniej wypalała trawę. Policjanci wyciągnęli ją nieprzytomną z płomieni.

18 lipca około godz. 16.30 policjanci sokołowskiej patrolówki sierż. Tomasz Grzelak i post. Robert Anulewicz, jadąc ulicą Piłsudskiego, zauważyli wydobywający się dym z łąki znajdującej się za stacją Pogotowia Ratunkowego. Obaj szybko pobiegli na miejsce pożaru. Okazało się, że paliła się trawa. Kiedy dobiegli do miejsca pożaru, zauważyli w wysokiej trawie, na skraju pogorzeliska leżącą starszą kobietę. Jej nogi znajdowały się już na skraju płomieni. Była nieprzytomna.

Policjanci szybko odciągnęli ją na bezpieczną odległość i zaczęli udzielać pierwszej pomocy. Pomoc udzielona przez policjantów, okazała się skuteczna. Po kilku chwilach, 73-letnia kobieta odzyskała przytomność.

Na miejsce wezwano straż pożarną i karetkę pogotowia. Strażacy ugasili rozciągający się na około 8 arach pożar trawy, a zespół pogotowia udzielił poszkodowanej pomocy.

Kolejny raz dzięki interwencji sokołowskich policjantów uratowane zostało ludzkie życie. Tym razem była to kobieta, która najprawdopodobniej nie słuchała apeli policji i straży o nie wypalanie suchych traw. Znane są przypadki, że takie pożary często przynoszą tragiczne żniwo. Tym razem, dzięki policjantom, tak się nie stało.

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe