17
2020
2019-02-08

Policjanci kontrolują miejsca zimowego wypoczynku


W ramach akcji „Bezpieczne ferie 2019” policjanci z sokołowskiej komendy wspólnie ze strażakami PSP Sokołów Podlaski oraz pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej odwiedzają miejsca zimowego wypoczynku na terenie miasta. Funkcjonariusze przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

Na spotkaniu policjant z Zespołu  ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii KPP w Sokołowie Podlaskim wspólnie ze strażakami omawiali najważniejsze aspekty bezpiecznego spędzania czasu wolnego w czasie zimy. Zwracali uwagę, aby nie zjeżdżać na sankach w okolicach dróg i zbiorników wodnych. Mundurowi przypomnieli  także zasady bezpiecznego poruszania się po drogach podczas zmroku oraz jak bezpiecznie bawić się śnieżkami. Przedstawili również zasady bezpieczeństwa na stoku narciarskim w ramach akcji pn. „Stok nie jest dla bałwanów”.

Pracownik sanepidu omówił czynniki wpływające na zakażenie wirusem grypy oraz profilaktykę, skutkującą minimalizacją zachorowań.
W czasie trwających ferii policjanci wspólnie z  pracownikami sanepidu kontrolują miejsca zimowego wypoczynku. Sprawdzają, czy są one zorganizowane zgodnie z wytycznymi. 
mł. asp. Jakub Więsak
Fot. KPP w Sokołowie Podlaskim

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe