11
2020
2011-01-07

Policjanci grali dla WOŚP


Kolejny raz sokołowscy policjanci  włączyli się w organizację finału WOŚP. Oprócz czuwania nad bezpieczeństwem wolontariuszy, uczestniczyli w pokazach, przejazdach ulicami miasta, a I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Wiesław Nasiłowski osobiście kwestował z puszką.

Policja należy do tych instytucji, które corocznie czynnie włączają się w organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku również pomoc rozpoczęła się od zadbania o bezpieczeństwo samych wolontariuszy. Dwa dni przed finałem, policjanci spotkali się z nimi i udzielili kilka bardzo cennych wskazówek.
W niedzielę, już od wczesnych godzin rannych, w budynku Komendy Powiatowej Policji czuć było orkiestrową atmosferę. Rozwieszone plakaty, a I Zastępca Komendanta Powiatowego podinsp. Wiesław Nasiłowski z identyfikatorem i puszką, zachęcał policjantów do składania datków na rzecz fundacji. Nie było z tym problemu, bo policjanci tylko na to czekali. Sami zawsze wrzucają pieniądze do puszek wolontariuszy. W tym roku w roli wolontariusza był ich komendant. Nie było w tym dniu policjanta, który pełnił by służbę, bez orkiestrowego serduszka, przyczepionego do munduru.
Już o godz. 10. kolumnę orkiestrowych pojazdów poprowadziły policyjne radiowozy. W kolumnie jechały również pojazdy straży i pogotowia. W megafonach pojawiały się głosy nawołujące do udziału w zbiórce i w pokazach sprzętu ratowniczego policji, straży i karetki do przewozu noworodków.
Pokazy, pomimo topniejącego śniegu, przyciągnęły dużą rzeszę sokołowian. Dla nich zaprezentował się Bary – czworonożny policjant. Warunki nie sprzyjały pełnej prezentacji jego umiejętności. Bary zaprezentował się i tak z dobrej strony. Dostał za to gromkie brawa. W pokazach mogliśmy oglądać również sprzęt będący na wyposażeniu radiowozu policjantów drogówki. Mogliśmy obejrzeć również policyjną terenówkę, prezentowaną niedawno w programie  „Prosto z Polski” . Ten właśnie pojazd uratował życie starszemu mężczyźnie, docierając przez zaspy i dowożąc go do karetki pogotowia.
Oprócz policyjnych radiowozów mogliśmy oglądać nowoczesny sprzęt straży wraz z najnowszą łodzią motorową. Każdy mógł obejrzeć karetkę do przewozu noworodków, przekazaną przez fundację TVN.
To nie był jednak koniec policyjnych akcentów w tym dniu. Na drodze pojawił się niecodzienny patrol składający się z policjantów ruchu drogowego i wolontariuszy. Nie było mandatów. Można było natomiast wrzucić datek na rzecz fundacji WOŚP. Dodatkowo kierowcy otrzymywali upominki przekazane przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe INTERRISK SA . Jak co roku i ten finał upłynął bezpiecznie.
INFO/FOT. SLAWOMIR TOMASZEWSKI
OFICER PRASOWY KPP SOKOŁÓW PODLASKI
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe