7
2019
2018-06-19

„Pół żartem pół serio”


Tak zatytułowany jest zbiór wierszy Piotra Krzemieniewskiego. Spotkanie z twórczością autora i promocja tomiku odbyła się w środę 13 czerwca w Bibliotece Miejskiej w Sokołowie Podlaskim z inicjatywy Klubu Literackiego „Erato”.

Piotr Krzemieniewski urodził się w powiecie węgrowskim, od 1976 roku mieszka w Sokołowie. Jego pasją jest pisanie wierszy i fraszek, które do tej pory były znane niewielkiej liczbie czytelników. Autor jest członkiem Klubu „Erato”, utwory prezentował na spotkaniach poetyckich w Sokołowie, Węgrowie, Jabłonnie Lackiej, gdzie zdobywał wyróżnienia. Druga pasja pana Piotra to poznawanie historii ojczystego kraju i dziejów rodziny. Gromadzi też różne zabytkowe przedmioty, które eksponuje w domowym mini-muzeum. Kilka lat temu twórca był bohaterem naszego cyklu wywiadów „Znani, nieznani – stąd”. Warto dodać, że wiersze Piotra Krzemieniewskiego i zaangażowanie jego przodków w walkę o wolną ojczyznę wzbudziły zainteresowanie prasy polonijnej w Kanadzie. W jednym z najbliższych numerów napiszemy więcej na ten temat.

Postać bohatera wieczoru przedstawiła Bożena Mrozowska – Gozdołek, kierownik Klubu. Podkreśliła, że wiersze pana Piotra są satyrycznym opisem rzeczywistości. Autor – trafny obserwator otaczającego nas świata potrafi zauważyć nie tylko jego piękno i radość, ale i to, co smutne, co nas boli, a nawet przeraża. Problematyka i forma wierszy jest różna, dominują utwory o tematyce patriotycznej i religijnej oraz przemyślenia o kondycji rodzin i miłości. Liczni uczestnicy spotkania usłyszeli ponad 20 wierszy. Prezentował je sam twórca, a następnie pracownicy placówki: Joanna Miściorak, Bożena Mrozowska – Gozdołek, Grzegorz Gawrysiak, Piotr Rybak. Muzycznie spotkanie ubogacił Lech Zakrzewski, który zaśpiewał kilka piosenek wpisujących się w nastrój i tematykę prezentowanych wierszy. Na zakończenie nie zabrakło fraszek, które stanowią ważną część twórczości Piotra Krzemieniewskiego. Zarówno wiersze, jak i piosenki wzbudzały w zebranych wiele emocji.

Spotkanie uświetnił też zespół „Seniorynki” z Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Grupa zaprezentowała kilka piosenek ze swojego jakże bogatego repertuaru, a konferansjerka i twórczyni zespołu, czyli Danuta Kalinowska jak zawsze była w znakomitej formie. Nie zabrakło jej wiersza powstałego specjalnie z okazji tego wieczoru.

Wszyscy wykonawcy byli nagradzani wielkimi brawami. Na zakończenie można było nabyć tomik wierszy z osobistą dedykacją autora.

- To było bardzo udane spotkanie – podkreślali uczestnicy.

J.O. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe