43
2019
2019-12-03

„Pokój światowy zaczyna się od pokoju naszego serca”


Powyższe słowa prymasa Tysiąclecia przyświecały diecezjalnemu konkursowi „Wartościowe opowieści”, zorganizowanemu przez Szkołę Podstawową im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego w Drohiczynie oraz Fundację „MATER”.

Podsumowanie konkursu miało miejsce w czwartek 27 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim. Do placówki przybył ks. bp. Piotr Sawczuk, burmistrz Jan Słomiak, uczestnicy konkursu z opiekunami i inni zainteresowani. Wszyscy obejrzeli widowiskowe i wzruszające przedstawienie „Gdybym dziś spotkał Małego Księcia”, w wykonaniu grupy teatralnej PROMYK z kosowskiej podstawówki. Podsumowania dokonał ks. ks. dr Krzysztof Mielnicki, Dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej. Na konkurs z 30 szkół podstawowych z terenu całej diecezji wpłynęło ponad 180 prac plastycznych i ponad 50 prac literackich. Dwie Komisje konkursowe wyłoniły 42 laureatów. Wśród nich nie zabrakło uczniów z terenu ziemi sokołowskiej.

W części plastycznej konkursu w kategorii klasy I – III komisja I miejsce przyznała Julii Witeckiej z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Sokołowie Podl. (opiekun p. Barbara Wojewódzka), II m. - Jakubowi Ruszkowskiemu z PSP nr 4 w Sokołowie Podl. (op. s. Wiesława Rypina), III m. - Ninie Dmowskiej ze Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim (op. p. Teresa Bieńkowska). Wyróżnienie III otrzymała Zorina Knokhar z PSP nr 6 w Sokołowie Podl. (op. p. Jolanta Celińska). W kategorii klas IV – VI miejsce II przypadło Alicji Moczydłowskiej z SP w Kosowie Lackim (op. p. Barbara Mazurczak), wyróżnienie I – Mai Zembrowskiej z PSP w Bujałach (op. p. Urszula Wałachowska), wyróżnienie II – Wiktorii Rutkowskiej z SP w Kosowie Lackim (op. p. B. Mazurczak). W kategorii klas VII -VIII I miejsce zajęła Gabriela Grabowska, III - Malwina Zaranek: obie z SP w Kosowie L. i podopieczne p. Katarzyny Kurowickiej.

W części literackiej konkursu w kategorii klasy I – III (WIERSZ) I miejsce zajął Antoni Małkus z PSP nr 1 w Sokołowie Podlaskim (op. s. Barbara Kozłowska), miejsce III – Wiktoria Maseko z Salezjańskiej SP w Sokołowie Podl. (op. p. Daria Kociemba –Opęchowska).W kategorii klas IV – VI (WIERSZ) zwyciężył Piotr Smolik z PSP nr 3 w Sokołowie Podl. (op. s. Bożena Gałecka), II miejsce ex aequo zajęła Michalina Fidura z SP w Kosowie Lackim (op. p. T. Bieńkowska), III ex aequo – Malwina Niemierka z SP w Jabłonnie Lackiej (op. p. U. Wałachowska). Wyróżnienie II zdobyła Zofia Bierdzińska z PSP nr 4 w Sokołowie Podl. (op. p. Dorota Wróblewska).W kategorii klas IV –VI (OPOWIADANIE, LIST) I miejsce przyznano Małgorzacie Winnickiej z SP w Kosowie Lackim (op. p. M. Zakrzewska), II zajął Jakub Misiuta z PSP nr 6 w Sokołowie Podl. (op. p. J. Celińska), III – Natalia Stańczuk z PSP nr 1 w Sokołowie Podl. (op. s. B. Kozłowska). Wyróżnienie I przyznano Oliwii Jakubaszek z SP w Kosowie Lackim (op. p. M. Zakrzewska), wyróżnienie II– Julii Stańczuk z PSP w Sokołowie Podl. (op. s. B. Kozłowska). W kategorii klas VII –VIII (WIERSZ) II miejsce otrzymała Hanna Winnicka z SP w Kosowie Lackim (op. p. K. Kurowicka), wyróżnienie - Jakub Rytel z SP w Kosowie Lackim (op. p. Małgorzata Łach). W kategorii klas VII –VIII (OPOWIADANIE, LIST) I miejsce zajęła Katarzyna Zych z SP w Kosowie Lackim (op p. K. Kurowicka), II – Łukasz Strzała z SP w Kosowie Lackim (op. p. M. Łach), III – Kacper Czaczkowski z PSP nr 2 w Sokołowie Podl. (opiekun p. Magdalena Chomać). Wyróżnienie I otrzymała Kinga Rusak z SP w Kosowie Lackim (op. p. M. Łach), wyróżnienie II – Bartosz Czaczkowski z PSP nr 2 (op. p. M. Chomać).

Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Fundację „MATER” oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kosowie Lackim. Nie zabrakło podziękowań dla opiekunów.


J.O. 
Fot. Diecezja Drohiczyńska


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe