43
2019
2019-10-02

Pokój i Dobro / koncert zespołu franciszkańskiego w Sokołowie Podlaskim


Sokołowski Ośrodek Kultury zaprasza młodych i starszych, zdrowych i chorych, radosnych i smutnych, a szczególnie całe rodziny z dziećmi na koncert ewangelizacyjny zespołu franciszkańskiego Pokój i Dobro, który odbędzie się 5 października (sobota) o godz. 16:00 na scenie plenerowej Trawnika Coolturalnego.

Pokój i Dobro to zespół młodych, studiujących filozofię i teologię, pełnych pasji i zapału ewangelizacyjnego franciszkanów kochających muzykę.

Zespół występuje w składzie:
- brat Jakub Kamiński / wokal, gitara
- brat Wiktor Mieleszko / gitara akustyczna, wokal
- brat Paweł Zieńkow / klarnet, wokal
- brat Wojciech Szutowicz / bas, wokal
- brat Maksymilian Konieczny / perkusja, wokal
- brat Kamil Pluszczewicz / klawisze, flety
- brat Grzegorz Świerkosz / akustyka

Utwory wykonywane przez braci są „własnej roboty”, zanurzają swoją muzykę w Piśmie Świętym, by nadać jej właściwy wymiar. Korzystają też z żywej Tradycji Kościoła: Grzegorz z Nareku, Tomasz a Kempis, Komodian, Kolumban. Zdarzyło się też im, młodym franciszkanom, cytowanie klasyków polskiej literatury („Wieszczów psalmy”).

Kto jednak myśli, że to tylko nazbyt poważne granie…. ten naprawdę baaardzo się myli! Pulsujące rytmy reggae, miejscami ostre rockowe i hardcore’owe brzmienia i – uwaga! – franciszkański rap oraz pop, blues, country nie dadzą szans żadnemu smutasowi. Dlatego każdy meloman zawsze znajdzie tu coś dla siebie!

Wstęp wolny. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe