17
2020
2012-04-20

Pokaz mody na sokołowskiej scenie!


Stylizacje młodzieżowe, wieczorowe, oraz ślubne zostały zaprezentowane przez członkinie Ochotniczego Hufca Pracy.

- Uczestniczki pokazu od zawsze chciały wystąpić na wybiegu, chociaż na chwilę wcielić się w rolę modelek. Dzisiejszy pokaz pomógł im spełnić to marzenie. – informuje pomysłodawczyni imprezy Adrianna Tokarczuk. – Dziewczyny na co dzień są bardzo fajne, ciekawe świata, takie przedsięwzięcia umożliwiają im oderwanie się od codziennych zmartwień i trosk, oraz poznanie nowych ludzi i miejsc. Jest to dla nich szczególnie ważne, a i dla nas wychowawców młodzieży w OHP ma to ogromne znaczenie..

Modelki, prezentowały stroje, które specjalnie na ten dzień wypożyczone zostały przez sokołowskich przedsiębiorców. W to niezwykłe wydarzenie zaangażowało się wiele lokalnych firm i instytucji.

Dziewczyny, które wcieliły się w rolę modelek postanowiły przełamać stereotypy i nie przejmowały się ani wzrostem, ani wymiarami.

- Swoim występem chciałyśmy udowodnić, że modelki nie muszą być anorektycznie chude i niebotycznie wysokie, żeby dobrze prezentować się na wybiegu. – twierdzi jedna z uczestniczek pokazu – Na scenie czułyśmy się piękne i pewne siebie, a po za tym udało nam się spełnić marzenie o byciu modelką.

Mimo tego, że niedzielny pokaz był pierwszym tego typu wyzwaniem dla dziewczyn na scenie prezentowały się świetnie. Ponad to osoby, które odpowiadały za ich wygląd również były bardzo zadowolone ze współpracy.

- Dziewczyny z Ochotniczego Hufca Pracy znam od dawna. Już od czterech lat prowadzę dla nich Wakacyjną Szkołę Wdzięku, część z nich uczestniczyło w tych kursach, dlatego bardzo dobrze się rozumiemy. – twierdzi wizażystka Anna Jasińska – Głównym problemem dla dziewcząt było to, że nie potrafiły wyobrazić sobie jak wyglądają na scenie w niecodziennym makijażu. Były co najmniej dwa przypadki dziewcząt, kiedy chciały natychmiast zmyć z twarzy wykonany przez nas makijaż, jednak udało nam się je przekonać do tego, że na scenie zaprezentują się świetnie.

Na współpracę nie mogły również narzekać panie fryzjerki, które również w przygotowanie modelek włożyły mnóstwo pracy i energii.

- Modelki były bardzo otwarte na nasze propozycje. Chociaż zdarzały się przypadki, że niektóre modelki żądały natychmiastowej zmiany fryzury. Jednak ogólnie pracowało nam się bardzo dobrze i chętnie po raz kolejny wzięłybyśmy udział w takim przedsięwzięciu. – osoba odpowiedzialna za fryzury.

Tematem przewodnim pokazu był „Upiór w operze” dlatego zarówno fryzury modelek jak i ich makijaże musiały być specyficzne.

Pokaz mody uświetniły występy sokołowskich artystów. Wśród nich znaleźli się Poziom 02, Black Code Dance Studio, Radek Świderski, oraz tancerze ze szkoły tańca Dance&Learn, którzy pełnili rolę prowadzących. Izabela Januchowska, oraz Cezary Olszewski bo o nich jest właśnie mowa, byli zachwyceni niedzielną imprezą.

- Uważamy, że tego typu pokazy są bardzo potrzebne. Stereotyp wychudzonej modelki powoli odchodzi do lamusa, a tego typu imprezy są doskonałym dowodem na to, że kobiety o różnych kształtach mogą spełniać się w roli modelek. – twierdzi Izabela Januchowska. – Poza tym chcieliśmy zachęcić publiczność do tańca. Jest to doskonała forma rozrywki, oraz wysiłku fizycznego. Wbrew pozorom taniec jest bardzo wymagającą dyscypliną, ale dzięki temu tancerki mają nienaganną figurę. 

Pokaz mody przyciągnął sporą ilość widzów, dlatego miejmy nadzieję, że niebawem odbędzie się kolejna tego typu impreza.

 

JF

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe