2
2020
2017-03-06

Pogotowie Przeciwpowodziowe ogłoszone już w 4 gminach


27 lutego ogłoszone zostało pogotowie przeciwpowodziowe w czterech gminach: Jabłonna Lacka, Sterdyń, Ceranów, Miasto i Gminie Kosów Lacki.

Jak podaliśmy w numerze 7, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w woj. mazowieckim ostrzeżenie trzeciego stopnia, które dotyczyło m.in. zlewni Bugu. Przewidywano wzrost poziomu wody w rzece w związku ze spływem wód roztopowych i piętrzeniem wody przez utrzymujący się lód. Choć obecnie panująca aura bardziej przypomina wiosenną, synoptycy zapowiadają powrót opadów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w ostatnich dniach kolejne ostrzeżenia – w woj. Świętokrzyskim, Śląskim i Małopolskim.
Pogotowie Przeciwpowodziowe na terenie gmin Jabłonna Lacka, Sterdyń, Ceranów i Kosów Lacki ogłosił starosta sokołowski, Leszek Iwaniuk. Powodem jest wzrost stanu wody w rzece Bug i osiągnięcie na wodowskazie we Frankopolu stanu ostrzegawczego. W oświadczeniu starosty czytamy, że „nakazuje się przygotować siły i środki przewidziane w gminnych planach do udziału w akcji przeciwpowodziowej”. Samo wprowadzenie pogotowia wiąże się przede wszystkim ze postawieniem w stan gotowości służb i instytucji odpowiedzialnych za ochronę ludzi oraz wzmożoną obserwację stanów wód i infrastruktury przeciwpowodziowej, jest jednak konieczne – w razie zagrożenia reakcja służb będzie znacznie szybsza. W gminie Ceranów i Kosów Lacki doszło już do lokalnych podtopień. Mamy nadzieję, że jedynych w tym sezonie.Źródło: IMGW
FOT: UG Ceranów, Zarządzenie - Starostwo Powiatowe Sokołów Podlaski
PJoF

« wróć | komentarze [5]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Zasypać rów przy polu i niech się gmina tłumaczy dlaczego zasypali rów przy ośrodku i zalewa pole i dom.

Jan
2017-03-26 09:41:08

Zasypane drogi, zasypane rowy,trzeba zacząć jak najszybciej i wybudować tam przepusty.

mw.
2017-03-25 11:39:30

a może w tym rowie, który został zamurowany obok pola Tadka BĘDZIE OCZYSZCZALNIA. Droga bez przepustu zasypana, dalej rów zasypany koło przychodni.jakie były plany ze strony projektanta?


2017-03-11 11:45:17

Gdyby w Ceranowie przy Ośrodku Zdrowia i na drodze przylegającej do posesji Ośrodka Zdrowia, od strony pola zamiast zasypywać rów wbudowany był przepust pod drogą i pod parkingiem, to nie było by zalane pole, ogrody i piwnice. Przez tyle lat tego typu sytuacji nie było.


2017-03-07 11:36:11

Gdyby w Ceranowie przy Ośrodku Zdrowia i na drodze przylegającej do posesji Ośrodka Zdrowia, od strony pola zamiast zasypywać rów wbudowany był przepust pod drogą i pod parkingiem, to nie było by zalane pole, ogrody i piwnice. Przez tyle lat tego typu sytuacji nie było.

PRZEPUSTY SĄ KONIECZNOŚCIĄ
2017-03-07 11:34:09
Strona 1/1


Dane kontaktowe