17
2020
2013-05-10

Poetyckie popołudnie w Sterdyni


W niedzielę 28 kwietnia z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemi Sterdyńskiej w GOKiS w Sterdyni odbyła się promocja ostatniego tomiku wierszy Danuty Kalinowskiej „Nie uciekaj życie”. Bohaterka wieczoru, uskrzydlona ostatnim sukcesem na festiwalu Etno- Kabaret w Mińsku, gdzie otrzymała dyplom honorowy Etno-Psoty oraz po wyjątkowym koncercie z okazji 10-lecia Zespołu Wokalnego „Seniorynki”, dała poznać swój talent również sterdyńskiej publiczności.
Na wstępie spotkania Mieczysław Szymański, prezes TMZS, przedstawił biografię oraz dorobek poetycki i sceniczny gościa, a następnie uczniowie sterdyńskiej szkoły recytowali wybrane wiersze poetki. Potem scena należała już do Danuty Kalinowskiej, która witając się z zebranymi stwierdziła, że Sterdyń darzy szczególnym sentymentem, bo tutaj wielokrotnie przyjeżdżała jako wizytator, tutaj ma wiele koleżanek, a z powojennego sterdyńskiego gimnazjum pochodzili jej nauczyciele – Paweł Kamiński i Janina Tenderenda. Danuta Kalinowska opowiadała o swojej poetyckiej drodze i recytowała wiersze, w których zawarła refleksje i trafne spostrzeżenia na temat kondycji współczesnego świata. Największe brawa bohaterka wieczoru zebrała jednak za swoje humorystyczne powiedzenia i monologi. Zebrani mogli też wysłuchać kilku piosenek w wykonaniu pani Danuty Kalinowskiej i Teresy Bończuk, która swoim pięknym, ciepłym sopranem przez wiele lat wzbogacała brzmienie „Seniorynek”. Występ obu pań został ciepło przyjęty przez słuchaczy.
Na zakończenie wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Poetka podpisywała swój tomik, a obecna na spotkaniu Janina Tenderenda z pozycji swojego życiowego doświadczenia udzielała rad, jak długo żyć w zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Trzeba kochać i mieć uśmiech na twarzy.

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe