17
2020
2013-09-20

Podwójne życie księdza?


Na dwóch konferencjach prasowych, które 10 września odbyły się w Siedlcach i Warszawie, znany z plotkarskich gazet celebryta i detektyw Krzysztof Rutkowski przedstawił dowody świadczące o uchybieniach, niekompetencji i poważnych błędach w pracy Prokuratury Rejonowej w Siedlcach w sprawie samobójczej śmierci Wojciecha Ś.

Według ustalonych faktów prokuratura celowo zignorowała znalezione dowody, które miałyby jednoznacznie świadczyć o współwinie proboszcza parafii Rogów - księdza Dariusza M. Do wyjaśnienia sprawy proboszcz został zawieszony w pełnieniu funkcji duchownego.

Współpraca właściciela biura z pogrążoną w żałobie małżonką niespełna 33-letniego siedlczanina, doprowadziły 12 września do wznowienia umorzonego wcześniej śledztwa. Sąd uznał, że decyzja dotycząca umorzenia zapadła zbyt wcześnie, ponieważ nie wzięto pod uwagę wszystkich możliwości dowodowych. Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Siedlcach potwierdził powyższe informacje:
- Dokonano przeszukania pomieszczeń, a w związku ze znalezieniem podejrzanych przedmiotów, przeprowadzono analizę informatyczną, wykluczającą powiązanie z prowadzoną w styczniu sprawą śmierci Wojciecha Ś. Przyznaję jednak, że ponownie podjęto postępowanie. Ponieważ śledztwo jest w dalszym ciągu prowadzone, policja nie może udzielać informacji w tej sprawie.
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Siedlcach twierdzi, jakoby korespondujący przesyłali sobie zdjęcia nagich mężczyzn, ale bynajmniej żaden z nich nie nakłaniał drugiego do samobójstwa.
 
Nie wyklucza to też ewentualnej winy księdza, który według zeznań żony zmarłego nękał go psychicznie, wysyłał mu wiadomości o treści erotycznej, dzwonił w środku nocy. Mężczyzna czuł się przez to szykanowany i szantażowany. 
W końcu nie wytrzymał presji i popełnił samobójstwo, zadając sobie liczne rany cięte nożem w okolicach szyi i klatki piersiowej. Owdowiała małżonka przekazała informacje o przyczynach śmierci męża miejscowej policji, która dokonała przeszukania mieszkania, gdzie zabezpieczono podejrzane przedmioty: jak komputer zawierający treści pornograficzne oraz kilka telefonów i „wyłamki” po kartach SIM. Policja nie zbadała jednak wszystkich dowodów, czyli między innymi bilingów telefonów, a zwłaszcza nie zadała sobie trudu, by dotrzeć do ich właściciela - to największy zarzut wobec prokuratury. Zastanawia jeszcze jedna rzecz, a mianowicie - dlaczego ksiądz spalił kartę z numerem telefonu, z którego kontaktował się z Wojciechem Ś.?
 
W nocy grzech i rozpusta - za dnia modlitwa i msza święta?
W niewielkiej wsi położonej w gminie Repki proboszcz cieszy się ogólnym szacunkiem i poważaniem. Dzięki realizowanym przez niego przedsięwzięciom, ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Rozwój i odnowa wsi”, odrestaurowano kościół i dzwonnicę parafialną. Podczas uroczystości odpustowych w sierpniu bieżącego roku dostojni goście, jak biskup Antoni Dydycz, wójt gminy Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz i starosta sokołowski Leszek Iwaniuk złożyli duchownemu szczere gratulacje za podejmowane działania, które ostatecznie, bo po 198 latach, doprowadziły do poświęcenia miejscowego kościoła. Zdawało się, że w tym przypadku „ksiądz” to nie tylko puste słowo, lecz symbol wiary, bogobojności, altruizmu, a przede wszystkim umiłowania bliźniego. Nic bardziej mylnego.
Proboszcz pełnił też funkcję katechety w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Sokołowie Podlaskim. W komentarzach byłych uczniów pozostaje jako zaprzeczenie pedagoga:
- Siadał przy biurku i pisał sms-y, a nam kazał opracować temat w zeszycie - twierdzi jedna z uczennic.
- Zawsze faworyzował chłopców, a dziewczyny klepał po tyłkach i pytał z lekceważeniem: „Czy nie zrobić nam malinki?”
Podobne stanowisko przedstawia żona Wojciecha Ś. Według niej ksiądz w porównywalny sposób dręczył też inne osoby, co zdaje się potwierdzać relacja jednej z byłych jego parafianek: Po skończeniu znajomości ksiądz dzwonił do mnie na telefon komórkowy, później stacjonarny. Dopiero groźba skargi do przełożonego całkowicie pohamowała jego absurdalne zapędy.
W kodeksie karnym owe złośliwe, uporczywe nękanie mogące wywoływać poczucie zagrożenia nazywane jest stalkingiem - przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3 lub, w przypadku doprowadzenia ofiary do samobójczej śmierci, do lat 10.
 
AR


 
 
 
 

« wróć | komentarze [35]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

i które życie wybrał ten X.to pierwsze czy to drugie?

???
2016-06-24 21:05:02

ot ! prosze potwirdzasz jeszcze bardziej brak umiejetnosci czytania ze zrozumnieniem !!!!!! i kto tu zaraża nienawiscią -ty ktory piszesz ,,nie zarażaj nienawiścią,,Przedewszystkim tobie człowieczku brak inteligentnej riposty i w ogóle inteligencja nie jest twoją mocną stroną - ty ktory piszesz ,,naucz się inteligentnej riposty ,,No chyba ,że sam,-sama do siebie piszesz , mysląc że jak w internecie zaistniejesz , to w ten sposób dowartościujesz siebie !!!!!tak niestety funkcjonujesz w błednym mniemaniu o sobie !!


2016-01-15 08:55:55

Nie zarażaj nienawiścią i naucz się ineligentnej riposty.


2016-01-13 22:14:30

czytania ze zrozumnieniem, to na poczatku podstawowki ucza- wniosek prosty- pewnie pan, pani zatrzymał ,--ała sie na tym etapie rozwoju.!


2016-01-11 08:28:32

Przełożony że niby jest winny cudzych win, śmiała to teza i ryzykowna... Skoro jednak X uważa,że ,,piastuje poważną funkcję"to znaczy,że czuje się wyróżniony i słusznie pokora w życiu ważna rzecz.


2016-01-10 20:34:47

czy komus potrzebny twój wykład -kto jest czyim przelozonym?a może razem z tym przelozonym przykrywacie swoje przekręty -,,umilaniem,, komus życia????Kto cie upowaznil do sledzenia gdzie kto przebywa>?nad tobą tez wisi kara , ciekawe te pierdołki co tu piszecie.obyscie się nie zdziwili , ze kij ma dwa konce


2016-01-09 10:27:17

co oznacz slowo ,,raczej,,?po drugie co z tego , ze cos panu tam wiadomo???z tego co pewne , a nie twego ,,raczej,, to piastuje bardzo powazna funkcje, a ty człowieczku szukasz bicza na niego , czy na siebie?????

do anonima z dn 016 01 07 godz 22.08
2016-01-08 17:25:58

Kto jest przełożonym księdza to powszechnie wiadomo i gdzie ten ksiądz przebywa teraz to też powszechnie wiadomo, czy to kara czy nie to też raczej nie jest rzecz względna......


2016-01-07 22:08:21

ciekawe to co piszesz-skoro Sąd kary nie wymierzył,tzn nie było faktów podlegających karze,a zreszta przeciez z tego co sprawdzone w Sądzie , to zadnej rozprawy nie bylo , gdzie ten ,,niewinny,, bylby jako podejrzany lub oskarżony,czyzby piszacy do ,,niewinnego miał wyzsza władze niz Sad?? Przełozony to kto?a moze sam ma wyroki w zawieszeniu>??A moze ten piszacy do ,,niewinnego,,niejednokrotnie popelnił przestepstwo , i tak zajadle drąży temat , by swoje występki zataic?alez ma tupet, ale wszystko jest w trakcie,..

ach ten ,,niewinny,,
2015-10-02 08:37:07

Akurat źródłem tego artykułu i komentarzy nie są plotki i kpiny, tylko fakty, sąd kary nie wymierzył ale przełożony chyba jednak tak?

do ,,niewinnego"
2015-10-01 20:34:03

i komentujący i autorzy popelniaja przestepstwo , jesli piszą bzdury których żródłem sa plotki , kpiny i pomówienia orazzzzzzzlosliwe docinki .A pomówienia wg praw polskiego podlegają karze

do tego co boi sie spotkac za kratkami
2015-09-20 16:42:41

Skoro ,,celebryta'się tam nie znalazł, to dlaczego mieliby się tam znaleźć komentujący czy autorzy artykułu, może bohater miałby takie życzenie, niestety nie do spełnienia.

...
2015-09-19 20:24:11

sama twa wiedza to za mało,skoro tak , to może się spotkacie za kratkami????


2015-09-13 07:32:37

Ja wiem ale czy ty wiesz!?


2015-09-12 16:44:53

ostrzegam Cie , nie - celebryto, ,czy wiesz ,że istnieje odpowiedzialność za słowo, które , w nawet w formie komentarza publikujesz?????

do N I E -C E L E B R Y T Y po raz 2-i
2015-09-04 19:08:55


Dane kontaktowe