17
2020
2021-12-21

Podsumowanie sezonu w LMPKPC Sokołów Podlaski


Rok 2021 był bardzo trudnym rokiem dla sportu i sokołowskiego Ludowego Miejsko-Powiatowego Klubu Podnoszenia Ciężarów. Ograniczone środki na prowadzenie klubu utrudniały przygotowania oraz całą logistykę. Mimo to pod względem sportowym był to bardzo udany sezon. 3 medale zawodów rangi ogólnopolskiej i 10 miejsc w pierwszej szóstce.

Najlepsze wyniki w tym roku osiągała Julia Machniewska - 14-letnia zawodniczka, która przebojem wdarła się do czołówki najlepszych zawodniczek w kraju w swojej grupie wiekowej. Po niespełna roku treningu zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski do lat 15, po drodze zostając wicemistrzynią Krajowego Zrzeszenia LZS do lat 15, czwartą zawodniczką Ogólnopolskiej Olimpiady LZS do lat 20 oraz wielokrotnie zdobywając tytuł Mistrzyni Województwa Mazowieckiego do lat 15 i 17. Drugim zawodnikiem z Sokołowa Podlaskiego z medalem ogólnopolskich zawodów w tym roku jest Michał Gregorczyk, który wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski AZS. Niestety Młodzieżowe Mistrzostwa Polski nie poszły po myśli Michała. Mimo bardzo dobrych przygotowań i formy pozwalającej włączyć się do walki o najwyższe miejsca, w starcie przeszkodziła choroba, która skutecznie osłabiła zawodnika z Sokołowa. Skończyło się ostatecznie na 5 miejscu.

Z medalami Mistrzostw Województwa Mazowieckiego wracali wielokrotnie: Julia Machniewska, Julia Barcik, Aleksandra Zajadacz, Kacper Zduniak, Wiktor Onyśk, Zofia Bierdzińska, Maria Bierdzińska i Kamil Pogorzelski. Julia Barcik otrzymała stypendium Rady Powiatu Sokołowskiego za osiągnięcia sportowe.

Drużynowo LMPKPC Sokołów Podlaski zajmowało: II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Siedleckiego do lat 15, III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego Kobiet do lat 15 i III w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego do lat 20. Ponadto w sokołowskim klubie rozwija się grupa najmłodszych zawodników, startujących w wielobojach atletycznych (zawody organizowane zamiast dwuboju olimpijskiego dla dzieci do 12 roku życia.) W tej grupie są zawodnicy, na których liczymy, że za 2-3 lata będą zdobywać medale na imprezach ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych. Najmłodsi zawodnicy już w tym roku zdobywali puchary i medale na zawodach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej: II miejsce drużynowo na I rzucie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego, a także II miejsce Radka Misiaka na Ogólnopolskim Wieloboju Atletycznym.

Koniec roku to także idealny moment na podziękowania. Zarząd Ludowego Miejsko-Powiatowego Klubu Podnoszenia Ciężarów składa serdeczne podziękowania Urzędowi Gminy Sokołów Podlaski z Wójtem Panem Januszem Kur na czele, Firmom: Elmiko s.c, Papirus Sokołów, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "PEN-GAZ" Agnieszka Pencak, Biomdo, Urzędowi Miasta Sokołów Podlaski. Bez okazanego wsparcia trudno osiągnąć poziom sportowy, a jeszcze trudniej utrzymać się na wysokim poziomie. Zarząd składa również podziękowania i wyrazy szacunku dla kibiców, pasjonatów podnoszenia ciężarów w Sokołowie Podlaskim i okolicach.

Teraz czas na przerwę świąteczną, czas spędzony na spotkaniach z rodzinami i odpoczynku, by już w styczniu ruszyć ze zdwojoną siłą i jeszcze większym zaangażowaniem do treningu. A plany są ambitne.

Juliusz Nowicki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe