17
2020
2018-12-11

Podsumowanie sezonu Jesień 2018


Po 3-miesięcznej batalii na boiskach, swoje zmagania zakończyły zespoły AKADEMII PIŁKARSKIEJ.

Najstarszy rocznik, 2005, jako pierwszy w historii AP, awansował do poziomu wojewódzkiego, w którym rywalizował z czołowymi zespołami Mazowsza. 14 spotkań rundy jesiennej pokazało, że nie dzieli nas przepaść od zespołów czołowych. Jednak pierwsze 3 zespoły były poza naszym zasięgiem naszych piłkarzy. Zdecydowanie brakuje wyrównanej kadry i ogrania, na co niewątpliwe ma wpływ obecność wszystkich zawodników na meczach.

W ostatnich spotkaniach piłkarze AP przegrali 1: 2 w Płońsku, marnując przynajmniej 10 doskonałych okazji do zdobycia bramki, następnie pokonali bardzo dobry zespół z Ostrołęki 2:1 i przegrali z faworytem rozgrywek Escolą Varsovia 5:1. Z bagażem doświadczeń, po półrocznej przygodzie, wracamy do I Ligi Okręgowej, w której znowu powalczymy o awans do grupy Mazowsza.

Do dużego sukcesu należy zaliczyć fakt, iż zespół wypromował bramkarza Jakuba Tomkiela, który zasilił szeregi Jagiellonii Białystok, zaś kolejnymi zawodnikami interesują się już czołowe Kluby Mazowsza (o czym wkrótce).

Końcówka rozgrywek w sezonie dla rocznika 2006 przebiegała w iście piorunującym tempie, pokazując, co potrafią chłopcy ze swymi umiejętnościami piłkarskimi. Trzy ostatnie kolejki to pokaz bardzo dobrej gry i pewne zwycięstwa z LKS w Ostrówku 8:0, Rywalem Ruchna 6:0 w Sokołowie, Kolektywem Oleśnica 10:0 na wyjeździe. Chłopcy wykonali w pełni postawione przez trenera zadania, uzyskując awans do I Ligi Okręgowej, przy czym kilku z nich ma już za sobą dobrze rozegrane mecze w lidze wojewódzkiej rocznika 2005.

Zawodnicy z rocznika 2007 wspomagani przez młodszych kolegów z rocznika 2008, dobrze poradzili sobie w rozgrywkach i po awansie pewnie utrzymali się w gronie najlepszych drużyn swojego rocznika.

Rocznik 2008, który w ostatnich trzech kolejkach zamierzał zdobyć komplet punktów, aby wygrać swoje rozgrywki w I lidze, po raz kolejny pokazał, że należy do najlepszych zespołów w swojej kategorii wiekowej.

Chłopcy w rozegranych dobrych spotkaniach rozgromili Jutrzenkę 18:0 w Cegłowie, pokonali zaprzyjaźnioną Akademię Czarnych Węgrów 10:2. W decydującym meczu w Zbuczynie ograli Wektrę 9: 5, tym samym wygrywając całe rozgrywki.

Rocznik 2009, debiutant w rozgrywkach II Ligi okręgowej, zaprezentował się znakomicie, nie ulegając tremie. Zespół w ośmiu meczach odniósł komplet zwycięstw, pewnie awansując do I Ligi Okręgowej.

Do rozgrywek rocznika przystąpiły dwa zespoły wywodzące się z Akademii Piłkarskiej. Ekipa pierwsza po wygranej z Akademią Czarnych Węgrów wynikiem 4:3 i wygranej z Wektrą 18:2 w Zbuczynie, zakończyła rozgrywki na wysokim drugim miejscu w I Lidze Okręgowej.

Natomiast drugi zespół z meczu na mecz prezentował się co raz lepiej. Z całą pewnością wiosną przyszłego roku będzie groźny dla innych zespołów w rozgrywkach.

Niczym burza w swoich rozgrywkach przeszedł zespół z rocznika 2011/2012, który zadebiutował w zmaganiach ligowych. Po bardzo dobrej grze zdecydowanie wygrał rozgrywki, awansując do I Ligi Okręgowej.

Wyczerpująca i długa runda rozgrywek przyniosła owoce. Akademię Piłkarską w zmaganiach ligowych godnie reprezentowało około 150 młodych dziewcząt i chłopców. Cieszy, że kilka zespołów wygrało rozgrywki w swoich grupach, przy czym pozostałe również pokazały się z bardzo dobrej strony i w rozgrywkach rundy wiosennej wszystkie zespoły zagrają w I ligach. Serdeczne gratulacje z osiągnięć sportowych dla zawodnikom i trenerów i podziękowania rodzicom za zaufanie, pomoc w organizacji i kulturalny doping.

Okres zimowy, to udział w licznych zmaganiach i turniejach, w których nie zabraknie zawodników z różnych roczników wiekowych.

Juliusz Nowicki 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe