7
2019
2018-07-11

Podsumowanie rundy wiosennej w Akademii Piłkarskiej


Runda wiosenna sezonu 2017/2018, była przełomowa w ponad 3-letniej działalności AKADEMII PIŁKARSKIEJ zarówno pod względem ilości występujących zawodników, wyników sportowych jak i marketingowego rozwoju firmy.

W rozgrywkach ligowych, turniejach i meczach towarzyskich, udział wzięło około 180 chłopców i dziewcząt ! Do rozgrywek ligowych zgłoszonych było 8 drużyn. Do większości grup rozgrywkowych, pozyskano również Partnerów.

Najstarszym rocznikiem w rozgrywkach był rocznik 2003/2004, który po bardzo sumiennie przepracowanym okresie zimowym miał wywalczyć awans do rozgrywek wojewódzkich. Jednym z problemów okazała się niestety bardzo wąska kadra zespołu, która w obliczu kontuzji kilku podstawowych zawodników: Aleksandra Jańczuka, Filipa Kozłowskiego, Jakuba Mikołajczuka, niestety nie osiągnęła zamierzonego celu i w decydujących spotkaniach musiała być uzupełniana większością chłopców z rocznika 2005.

Testy w Polonii Warszawa i Zniczu Pruszków przechodzili Alex Protaziuk i Krzysztof Kozaczuk. Trenerem zespołu jest Robert Parzonka.

Rocznik 2005 także przystępował do rozgrywek z dużymi oczekiwaniami i wywiązał się z nich na 5 plus. Już w zeszłym sezonie, gdy chłopcy rywalizowali w lidze z rocznikiem starszym, zajmując wysokie III miejsce, pokazali, że „z tej mąki będzie chleb". W tych rozgrywkach poszli za ciosem i jako pierwszy rocznik Akademii Piłkarskiej, zagrają w lidze wojewódzkiej w sezonie 2018 z czołowymi zespołami Płocka, Radomia, Warszawy i Ostrołęki.

Drużyna - oprócz dobrego startu w lidze, zanotowała także bardzo dobry występ w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej KOMNET-CUP 2018, zajmując wysokie IV miejsce.

Oprócz wyników zespołowych mamy także ogromny sukces indywidualny - Jakub Tomkiel, bramkarz zespołu, był powoływany na konsultacje Kadry rocznika 2005, a także został zaproszony na testy do aktualnego Mistrza Polski Legii Warszawa, dobrze przechodząc testy i w sierpniu Kuba spędzi kolejny tydzień przy Łazienkowskiej.

Do wyróżniających się zawodników w Lidze należeli także: Adam Krysiński, Wiktor i Jurek Kosiorek, Kacper Retko, Dawid Pasik, Krzysiek Giziński. Tym nie mniej na ogromne brawa zasłużyła cała drużyna! Trenerzy rocznika Łukasz Mroczek i Robert Parzonka. Partnerem rocznika 2005 jest Firma MP PROJEKT.

Rocznik 2006 rywalizował ponownie jak starsi koledzy o awans do I Ligi i w całych rozgrywkach nie zaznał porażki. Niestety, z gorszym bilansem bramkowym zajął w lidze II miejsce i na jesieni ponownie powalczy o awans do wyższej Ligi. Oprócz Ligi zespół uczestniczył już po raz trzeci w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar V-ce Marszałka Senatu Pani Marii Koc w Węgrowie z czołowymi drużynami z Polski i zagranicy. Na szczególne wyróżnienie z tego rocznika zasługuje powoływany do Kadry Piotr Leszczyński. Trener rocznika Łukasz Mroczek. Partnerem rocznika 2006 jest firma STW S.A.

Rocznik 2007 po ponad rocznej przerwie ponownie wystartował w rozgrywkach OZPN (wcześniej grupa była połączona z rocznikiem 2006), spisując się rewelacyjnie, wygrywając wszystkie mecze grupowe. W decydującym dwumeczu o awansie także nie pozostawił złudzeń rywalom i pewnie awansował do rozgrywek I Ligi. Do czołowych zawodników zespołu możemy zaliczyć: Arkadiusza Paćko, Bartosza Pogorzelskiego, Rafała Flóra, którzy pokazywali wysoki poziom sportowy. Pozostali chłopcy dostosowywali się do niego i mamy kolejny  zespół w I Lidze! Trener rocznika Maciej Florczuk. Partnerem rocznika 2007 jest firma AXAN.

Rocznik 2008 to nasz „Exportowy TEAM". Jest to młoda drużyna, jednak chyba najbardziej ograna i utytułowana. Już od początku zmagań zimowych chłopcy wygrali kilka mocnych turniejów na hali. Zwyciężyli w Lidze Zimowej pod Balonem w Tłuszczu, w rozgrywkach zajęli bardzo dobre II miejsce (1pkt. za zwycięzcą) i dorzucili III miejsce w Klubowych Mistrzostwach Świata w Piasecznie. Dodatkowo: Mikołaj Izdebski, Dalitso Maseko, Tomasz Kondracki i Jakub Wojtczuk, byli powoływani na Konsultacje Kadry. Trenerzy rocznika Krzysztof Paderewski i Maciej Florczuk. Partner rocznika - poszukiwany....

Rocznik 2009 rywalizował w Turniejach Ligowych w swojej kategorii wiekowej i ogrywał zawodników, którzy w trakcie rozgrywek sukcesywnie zdobywali swoje pierwsze doświadczenia ligowe. Z sukcesami chłopcy uczestniczyli w Turniejach Halowych i na boiskach, stając na podium, zdobywali nagrody indywidualne. Trener rocznika Jakub Paderewski. Partner rocznika - poszukiwany...

Rocznik 2010 do rozgrywek w Turniejach Ligowych wystawił aż dwa zespoły i ograł w tym czasie ponad 25 zawodników i zawodniczek. Pierwsza drużyna uzyskała dodatkowo awans do I Ligi swojego rocznika. Podobnie jak starsi koledzy, także i ten rocznik rozegrał bardzo dużą ilość turniejów wiele z nich wygrywając, a „wisienką na torcie" były występy w Ogólnopolskich Turniejach na Warszawskim Annopolu oraz w Klubowych Mistrzostwach Polski na Stadionie Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej. Trenerzy rocznika Jakub Paderewski i Mateusz Omieciuch. Partnerem rocznika jest firma POLSERO Sp. z o.o.

Nasi najmłodsi zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2011 i młodsi także zdobywali już szlify na boiskach, rywalizując w turniejach na hali oraz na Warszawskim Drukarzu, czy w Ostrowi Mazowieckiej i w Otwocku. Ogranie przyda się już jesienią, gdy drużyna zainauguruje rozgrywki ligowe. Trenerzy rocznika Mateusz Omieciuch i Mateusz Steć. Partnerem rocznika jest firma BLACHPRODUKT.

Od połowy roku w AKADEMII PIŁKARSKIEJ mamy również grupę dziewcząt z rocznika 2004/2005, która regularnie trenuje 3 razy w tygodniu, mając już przyjemność poznać smak rywalizacji meczowej. Jeżeli do zespołu dołączy jeszcze kilka dziewcząt, zostaną one zgłoszone także do rozgrywek ligowych. Trener zespołu Robert Parzonka - Partner zespołu OSM w Kosowie Lackim.
 Juliusz Nowicki  

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe