17
2020
2016-07-06

Podsumowanie roku artystycznego


W czwartek 23 czerwca w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury próbkę swojego dorobku zaprezentowały grupy wokalne działające w placówce oraz zespół śpiewaczy „Złote Lata” istniejący przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oddział Rejonowy w Sokołowie Podlaskim. Koncert, będący podsumowaniem roku artystycznego grup, prowadziła Bożena Kaczmarek, instruktor SOK.

Na początku zaprezentował się zespół wokalny „Seniorynki”, działający w SOK od 20O3 roku pod kierownictwem artystycznym Danuty Kalinowskiej, założycielki grupy. Grupa wystąpiła już kilkaset razy w różnych miejscach w regionie, przedstawiając bardzo bogaty repertuar i odnosząc sukcesy w konkursach. „Seniorynki” „cieszą się, tańczą i śpiewają, bo w jesieni życia – radość z tego mają”.  Tego wieczoru wystąpiły też trzy grupy, Voci Bambini - najmłodsza, średnia i młodzieżowa oraz Voci Cantati. Wszystkie Voci…, prowadzone przez B. Kaczmarek, w minionym roku artystycznym sukcesami zaznaczyły swoją obecność w życiu muzycznym miasta i regionu. Na gościnnej scenie SOK miał też okazję zaprezentować się zespół śpiewaczy „Złote Lata”, w którym liczna grupa seniorów realizuje swoje wokalne pasje. Zespół pracuje pod muzycznym kierownictwem Marka Kołodziejskiego.     
Z kolei w klimat klasyki wprowadził zebranych Chór Sokołowskiego Ośrodka Kultury, uświetniający od niedawna ważne wydarzenia w mieście. Dyrygentem jest Aneta Mroczek. Chór  wykonał „Ave verum” i „What a Wonderful World”.
W trakcie koncertu dyrektor Marcin Celiński wręczył dyplomy młodym wykonawcom z grup Voci Bambini oraz Listy gratulacyjne ich rodzicom. Wszystkie zespoły otrzymały podziękowania i upominki.      

J.O.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe