17
2020
2012-01-26

Podsumowanie pracy sokołowskiej policji w 2011 r.


W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych samorządowców, wójtowie i burmistrzowie okolicznych miast i gmin, oraz przedstawiciele policji z mł. insp. Tomaszem Kowalczykiem, który pełni funkcję zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego.

Policjanci zaprezentowali wszystkim zebranym sprawozdanie o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie działania Komendy Powiatowej Policji, z którego wynika, że sprawność sokołowskiej policji z roku na rok jest coraz lepsza.

- W 2011 roku Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim realizowała zadania wynikające z priorytetów Komendanta Głównego Policji , Strategii Wojewódzkiej Policji Mazowieckiej, oraz Rządowego Programu  zapobiegania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” a także lokalnego programu „Bezpieczny Powiat Sokołowski – mówił podczas sprawozdania jeden z policjantów.

Priorytetem minionego roku dla sokołowskich funkcjonariuszy były działania mające na celu zwiększenie wzrostu zadowolenia obywateli z pracy policjantów, oraz eliminacja zachowań szczególnie uciążliwych dla społeczeństwa. Kolejną istotną sprawą nad którą policjanci  pracowali było zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz zabezpieczenie imprez masowych. Zgodnie z przewidywaniami w 2011 r. mogliśmy zaobserwować wzrost przestępczości na naszym terenie. Jak wynika ze sprawozdania w 2010 r. stwierdzono 990 przestępstw, a w roku ubiegłym było ich aż 1129. W 2011 r. wykrytych zostało 937 przestępstw, a w 2010  r. 844. Warto podkreślić, że aż 50 przestępców udało się złapać na gorącym uczynku.  W 2011 r. sokołowska drogówka zatrzymała aż 291 nietrzeźwych kierowców. I chociaż działania policji w tym zakresie są coraz bardziej skuteczne to liczba nieodpowiedzialnych kierowców nadal jest zatrważająca. W ubiegłym roku doszło do 49 wypadków, oraz 485 kolizji. W wyniku tych zdarzeń zostało rannych  58 osób, a 7 zginęło.

I chociaż liczby  nie napawają optymizmem, to mieszkańców naszego powiatu może cieszyć fakt, że sokołowska jednostka plasuje się w czołówce wszystkich jednostek na terenie województwa mazowieckiego.

 - Myślę, że mieszkańcy w Sokołowie mogą czuć się naprawdę bezpieczni. Wskaźnik 6 na 10 000 mieszkańców jest jednym z najniższych w województwie mazowieckim. To po raz kolejny świadczy o tym, że ta praca jest naprawdę dobrze wykonywana i w zakresie pracy operacyjnej, jak i prewencyjnej, a zwłaszcza pracy profilaktycznej. Jest ona bardzo wysoko oceniania. – mówi zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego. – Są wykroczenia, są przestępstwa, ale jest ich naprawdę dużo mniej. Kategoria przestępstw szczególnie uciążliwych jest bardzo dobrze ograniczana przez tutejszych policjantów. Jest bardzo dobrze, ale zawsze może być lepiej. Szczególną uwagę należy zwrócić na drobne wykroczenia, włamania, kradzieże, oraz wykrywanie przestępstw na gorącym uczynku. Na to będziemy zwracać szczególną uwagę w nowym roku, po to aby Państwo nadal zauważali i doceniali naszą pracę- dodaje mł. insp. Tomasz Kowalczyk

Policjanci organizują różnego rodzaju akcje profilaktyczne, w których uświadamiają młodych ludzi o zagrożeniach i konsekwencjach wynikających z nieodpowiedzialnego zachowania. Być może właśnie te działania dają młodzieży do myślenia i wpłynęły na ograniczenie przestępczości wśród nieletnich. W roku 2010 było aż 121 przestępstw dokonanych przez osoby niepełnoletnie, w roku 2011 nastąpił znaczny spadek tych występków i było ich 73. Miejmy nadzieję, że rozpoczęty rok 2012 przyniesie równie dobre wyniki.

JF

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Starostwo Powiatowe-Kupa nieudanych urzędników.Nawet nie wiedzą co na ich stronach wisi. Wejdźcie na stronę Geodezji. Wstyd!.Z szacunkiem dla rodziny.

opuis
2012-01-29 21:20:38
Strona 1/1


Dane kontaktowe