17
2020
2018-03-13

Podsumowanie pracy sokołowskich policjantów


W środę 28 lutego o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim odbyła się narada służbowa, podsumowująca stan bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu sokołowskiego w 2017 r. W uroczystości wzięli udział m.in. Senator RP Waldemar Kraska, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu mł. insp. Mirosław Jedynak, a także Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak.

Naradę służbową rozpoczął Komendant Powiatowy Policji insp. Wiesław Nasiłowski, który przywitał przybyłych na uroczystość gości, policjantów oraz pracowników policji. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Senator RP Waldemar Kraska, Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak, Wiceburmistrz Miasta Sokołów Podlaski Krzysztof Dąbrowski, Wójt Gminy Repki Krystyna Mikołajczuk- Bohowicz, Wójt Gminy Sterdyń Grażyna Sikorska, Wójt Gminy Bielany Zbigniew Woźniak, Wójt Gminy Jabłonna Lacka Wiesław Michalczuk, Zastępca Wójta Gminy Sabnie Mirosław Sobieski, Wójt Gminy Ceranów Krzysztof Młyński, Wójt Gminy Sokołów Podlaski Marcin Pasik, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasz Wilk, Kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim Józef Panasz, Ks. Stanisław Stachal oraz Ks. Dariusz Matuszyński.

Po przywitaniu uczestników narady służbowej głos zabrał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sokołowie Podlaskim podinsp. Marek Żero, który omówił wyniki pracy sokołowskiej Policji w 2017 roku. Zaprezentował dane statystyczne dotyczące przestępstw na terenie powiatu sokołowskiego. Omówił wykrywalność przestępstw, która wzrosła z 78,1 % (2016 r.)  na 85,1 % (2017 r.), a liczba postępowań wszczętych z 661 zwiększyła się na 701 w 2017 roku, natomiast liczba postępowań stwierdzonych z 771 podniosła się na 890 w 2017 roku. Podczas  podsumowywania pracy sokołowskiej Policji, zwrócił uwagę na bardzo dużą ilość znalezionych narkotyków, która wyniosła ponad 5 kg, z czego była to marihuana, haszysz, amfetamina i 158 sztuk tabletek ekstazy. Omówił przestępczość w siedmiu kategoriach, liczbę ujawnionych wykroczeń, a także działania policjantów ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym m.in. Bezpieczne Ferie, Bezpieczne Wakacje, Bezpieczne Weekend, Bezpieczne Święta, Prędkość, Pasy, Niechronieni, Bus, Truck, Alkohol – Narkotyki, Bezpieczna droga do szkoły. Ważną rzeczą na którą Zastępca Komendanta Powiatowego Policji zwrócił uwagę był spadek zdarzeń drogowych w porównaniu z 2016 rokiem tj. liczba wypadków drogowych spadła z 45 na 37, a kolizji drogowych z 400 na 361.

W kolejnej części narady służbowej głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z s. w Radomiu mł. insp. Mirosław Jedynak, który przedstawił pracę całego garnizonu mazowieckiego, gdzie wskazał wyniki naszego powiatu na tle innych jednostek. Podziękował za dotychczasową pracę oraz wyniki osiągnięte przez naszą jednostkę. Podkreślił zadania priorytetowe na rok 2018, a także podziękował władzom samorządowym za zaangażowanie i wsparcie finansowe sokołowskiej komendy.

Przybyli na naradę służbową goście tj. Senator RP Waldemar Kraska, Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki, Wiceburmistrz Miasta Sokołów Podlaski Krzysztof Dąbrowski, Kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim, podziękowali za dotychczasową współpracę i zaangażowanie sokołowskiej jednostki. Komendantowi Powiatowemu Policji insp. Wiesławowi Nasiłowskiemu pogratulowali osiągniętych wyników w roku 2017, a także życzyli jeszcze lepszych efektów pracy w 2018 roku i bezpieczeństwa przy jej wykonywaniu.

Na koniec Komendant Powiatowy Policji insp. Wiesław Nasiłowski podsumował naradę służbową i  podziękował wszystkim za przybycie na uroczystość.

Podczas narady służbowej zwycięzca konkursu ,,Dzielnicowy roku 2017” mł. asp. Paweł Kobyliński otrzymał z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu mł. insp. Mirosława Jedynaka pamiątkowy medal i list gratulacyjny.
 st. sierż. Dominika Rozbicka 
Fot. KPP w Sokołowie Podl.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe