32
2019
2019-05-21

Podsumowanie konkursu religijnego


W czwartek 9 maja w Szkole Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach podsumowano IX edycję konkursu diecezjalnego, który w tym roku przebiegał pod hasłem „W mocy Bożego Ducha – jestem misjonarzem w moim środowisku”. Jego organizatorami byli szkoła w Sabniach, Wydział Katechezy Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Fundacja MATER.

Na konkurs wpłynęło ponad 200 prac plastycznych, 50 prac literackich i 13 projektów edukacyjnych z terenu diecezji drohiczyńskiej. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych przez komisję konkursową w składzie: ks. dr Krzysztof Mielnicki, Anna Siemieniuk, Magdalena Raźniak, Jadwiga Kalinowska, Małgorzata Kruza, Anna Chmiel nie zabrakło uczniów i katechetów z terenu powiatu sokołowskiego.

W kategorii klas I – III - praca plastyczna 1. miejsce przyznano Oliwii Flakowskiej z PSP nr 2 w Sokołowie Podlaskim (opiekun Bożena Zdzieborska), miejsce 3. - Oliwii Szustak z PSP w Bujałach (op. Urszula Wałachowska). Wyróżnieni: Mateusz Janusz PSP w Bujałach, Kamila Przywóska SP w Nowej Wsi (op. Katarzyna Jendrzejewska), Julia Rytel NSP w Kożuchowie (op. Edyta Rucińska), Eryk Księżopolski ZO w Rozbitym Kamieniu (op. Małgorzata Tarkowska).

W kategorii klas IV – VIII - praca plastyczna 3. miejsce zdobyła Wiktoria Filipczak z PSP nr 4 w Sokołowie Podlaskim (op. Dorota Wróblewska) i Dominika Banasiuk ze Szkoły Podstawowej w Skibniewie (op. Marzena Skibniewska). Wyróżnieni: Julia Stańczuk PSP nr 1 w Sokołowie Podlaskim (op. s. Barbara Kozłowska), Karolina Janusz SP w Zembrowie (op. Krzysztof Błoński), Kacper Sobieski SP w Sabniach (op. Anna Chmiel), Julia Moczulska SP w Jabłonnie Lackiej (op. U. Wałachowska), Magdalena Rogozińska PSP nr 1 w Sokołowie Podlaskim (op. Iwona Mergo – Golatowska), Stanisław Zdunek Świetlica Socjoterapeutyczna w Sterdyni (op. Emilia Łach).

W kategorii klas IV – VI - praca literacka 2. miejsce zajęła Julia Flakowska z PSP nr 2 w Sokołowie Podlaskim (op. Hanna Grochowska).

W kategorii klas– VII – VIII - praca literacka 2. miejsce przyznano Bartoszowi Czaczkowskiemu z PSP nr 2 w Sokołowie Podlaskim (op. ks. Mariusz Kroll), a wyróżnienie Joannie Protaziuk z SP w Jabłonnie Lackiej (op. U. Wałachowska).

Za projekt edukacyjny tytuł laureata otrzymali: Wioleta Świeżak, Kacper Kruszewski, Natalia Parzonka z PSP nr 2 w Sokołowie Podlaskim (op. Bożena Zdzieborska); Natalia Zielińska, Natalia Romańczuk, Karolina Romańczuk z SP w Jabłonnie Lackiej (op. U. Wałachowska). Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody z rąk ks. bp. Tadeusza Pikusa, Adama Skupa – Dyrektor Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Siedlcach, ks. kan. Krzysztofa Mielnickiego – Dyrektora Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej oraz Wójta Gminy Sabnie  Ireneusza Wyszyńskiego.

Ważnym i wzruszającym akcentem uroczystości był program artystyczny w wykonaniu uczniów ZS w Sabniach. Przypomnieli oni owoce Ducha Świętego i fragmenty biografii św. Stanisława Kostki.






















J.O. 
Fot. drohiczynska.pl


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe