42
2019
2019-03-14

Podsumowanie konkursu "Najpopularniejszy dzielnicowy roku 2018"


W środę 13 marca w Komendzie Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim odbyło się podsumowanie konkursu "Najpopularniejszy Dzielnicowy 2018 roku". W trakcie trwania konkursu mieszkańcy powiatu sokołowskiego mogli wyrażać swoją opinię społeczną na temat dzielnicowych za pomocą ankiet. Najpopularniejszym dzielnicowym roku 2018 został asp. szt. Bogdan Smolik dzielnicowy gminy Sabnie.

W różnych miejscach naszego powiatu m.in. w Urzędach Gmin i Miast, w Starostwie Powiatowym w Sokołowie Podlaskim oraz Komendzie Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim zostały rozstawione urny gdzie mieszkańcy powiatu sokołowskiego mogli oddać swój głos. Ankietowani w trakcie konkursu oddali łącznie 1343 głosów.
     
Najpopularniejszym dzielnicowych został dzielnicowy gminy Sabnie asp. szt. Bogdan Smolik, który otrzymał 422 głosy. Na drugim miejscu uplasował się dzielnicowy gminy Bielany mł. asp. Andrzej Żak, który zdobył 412 głosów.  Trzecie miejsce uzyskał dzielnicowy Miasta Sokołów Podlaski rejon nr 1 asp. Artur Pankiewicz zdobywając 120  głosów.

Wśród gości obecnych na podsumowaniu byli przedstawiciele lokalnych samorządów: Starosta Sokołowski Elżbieta Sadowska, Wicestarosta Ryszard Domański, Zastępca Burmistrza miasta Sokołów Podlaski Krzysztof Dąbrowski, Wójt gminy Sabnie Ireneusz Piotr Wyszyński oraz Wójt gminy Bielany Zbigniew Woźniak, którzy wyróżnionym funkcjonariuszom pogratulowali, wręczyli statuetki i nagrody. Komendant Powiatowy Policji w Sokołowie Podlaskim insp. Wiesław Nasiłowski podziękował wszystkim dzielnicowym za dotychczasową pracę i ich zaangażowanie.

Dzielnicowy nazywany jest policjantem "pierwszego kontaktu" z uwagi na częsty kontakt z lokalnym społeczeństwem. To szczególnie do niego mieszkańcy zwracają się o pomoc. Dzięki Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji została uruchomiona aplikacja mobilna pn. "Moja Komenda", przy pomocy której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania. Aplikacja umożliwia znalezienie dzielnicowych z całej Polski. W niej zawarte są dane teleadresowe komend i posterunków, a także przydzielone rejony dla każdego z dzielnicowych.

Informacje dotyczące dzielnicowych na terenie naszego powiatu dostępne są na stronie:

http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wsk/informacje/poznaj
 









mł. asp. Jakub Więsak
Fot. KPP w Sokołowie Podlaskim
 

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

A gdzie ten z pędzlem w sutannie. Nie poświęcony, wybór nieważny. Amen.

Ewa
2019-03-16 13:57:22

Coś pozytywnego się dzieje. Kolejny raz bar klechy. Ale my nie zapomnimy wazeliniarzy. Jeszcze 7 miesięcy.

Karol
2019-03-15 14:40:00

Po co wam te "za-szczyty". Zaraz będzie spadanie i odjazd na emeryturę.

popo
2019-03-15 14:28:59

Wójtowi Sabni zrzedła mina.

kk
2019-03-15 08:18:03
Strona 1/1






Dane kontaktowe