17
2020
2016-05-31

Podsumowanie konkursu "Chrzest Święty w życiu człowieka"


Bardzo uroczysty przebieg miało podsumowanie konkursu diecezjalnego „CHRZEST ŚWIĘTY w życiu człowieka”, zorganizowanego przez Zespół Szkół im. H. Mniszek w Sabniach, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.  

We wtorek 26 kwietnia do Sabni przybyli laureaci wraz z opiekunami i liczni goście na czele z Biskupem Drohiczyńskim Tadeuszem Pikusem i Dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie Mileną Królikowską. Nie zabrakło przedstawicieli organizatorów.

Wręczenie nagród poprzedziła część artystyczna.  Uczniowie z miejscowej szkoły podstawowej zaprezentowali scenkę, której bohaterką była św. królowa Jadwiga. W program artystyczny wpisały się też  wypowiedzi ks. dr Łukasza Gołębiewskiego, Dyrektora Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, dotyczące sakramentu chrztu, Roku Miłosierdzia i Światowych Dni Młodzieży. Zebrani usłyszeli tez kilka okolicznościowych pieśni w wykonaniu Pauliny Tymińskiej z ZS w Sabniach i zespołu instrumentalno-wokalnego z Koła Muzycznego prowadzonego przez Michała Ostromeckiego w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Skład grupy: Krzysztof Dmowski (wokal),  Mikołaj Rydzewski (gitara), Filip Rydzewski (klawisze), Kuba Murawski (gitara), Bartek Biłda (gitara basowa), Piotr Chmiel (perkusja). Zebrani  nagrodzili  wszystkich występujących wielkimi brawami. 

Cele i wyniki  przedsięwzięcia omówił  ks. dr Krzysztof Mielnicki, Dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii. Na konkurs wpłynęło 327 prac z 55 szkół podstawowych.  Komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła 68 prac. Wśród nich znalazły się również prace uczniów z  terenu powiatu sokołowskiego.

W KATEGORII  I  (kl. I – III praca plastyczna) II miejsce przyznano Magdzie Głogowskiej z ZS w Skrzeszewie (op. Magdalena Chomać); wyróżnienia - Katarzyna Niemirka z PSP nr 2 w Sokołowie Podl.  (op. Bożena Zdzieborska), Michał Sowa z  SP im. Anieli Krzywoń w Sterdyni (op. Małgorzata Kruza), Oliwia Szymaniak z PSP nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Sokołowie Podl. (op. s. Maria Niedzielska), Patrycja Mateusiak z filii w Telakach (op. Bożena Gawłowska), Natalia Wytwer z ZS im. Heleny Mniszek w Sabniach (op. Anna Chmiel), Gabriela Zielińska z PSP nr 2 w Sokołowie Podl. (op. Hanna Grochowska), Martyna Lipka z ZS w Skrzeszewie (op. M. Chomać).

W KATEGORII II – A  (kl. IV – VI wywiad z rodzicami) III miejsce otrzymała Julia Godlewska z ZO im. J. Korczaka w Grochowie (op. Bernarda Lewocik); wyróżnienia - Bartosz Czaczkowski z PSP nr 2, Kacper Czaczkowski z PSP nr 2 (op. B. Zdzieborska).

W KATEGORII  II – B  (kl. IV – VI wiersz) I miejsce przyznano Kamili Rucińskiej z NSP w Kożuchowie (op. Monika Małczuk). Wyróżnienia - Karolina Ajdys SP im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim (op. Teresa Bieńkowska), Jakub Ratyński z ZS im. Ludwika Górskiego w Ceranowie (op. s. Jolanta Czarnata).

W KATEGORII  II – C  (kl. IV – VI praca plastyczna) II miejsce zdobyła Olga Bojar z ZS w Skrzeszewie (op. M. Chomać), III - Maria Rytel z ZS w Sterdyni (op. M. Kruza). Wyróżnienia - Marta Tyrola z PSP nr 1 w Sokołowie Podl. (op. Iwona Mergo – Golatowska), Zuzanna Zawadzka z ZS w Jabłonnie Lackiej (op. Urszula Wałachowska)

W KATEGORII  III  (kl. IV – VI  projekt edukacyjny) II miejsce zajęły zespoły z: PSP nr 1 w Sokołowie Podl.  (Natalia Pogorzelska, Karolina Bogucka, Kinga Kaczmarczyk, op. I. Mergo – Golatowska), z ZS w Skrzeszewie (Kinga Sawicka, Marcelina Zawadzka, Aleksandra Prochacka op. M. Chomać), z ZS w Sterdyni (Julia Czarnocka, Małgorzata Szajko, Maria Rytel, op. Małgorzata Kruza).

Nagrody wręczali zaproszeni goście. Na zakończenie  spotkania głos zabrali ks.  bp Tadeusz Pikus i dyrektor Delegatury Milena Królikowska. Były też podziękowania dla organizatorów oraz sponsorów.      

J.O.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe