17
2020
2021-02-09

Podsumowanie biegu Złotej Piątki z WOŚP


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 29. zagrała w Sokołowie Podlaskim. Mimo trudnych okoliczności związanych z pandemią biegacze z naszego regionu przyłączyli się do niej, organizując Bieg Charytatywny Złotej Piątki. Brali w nim udział zawodnicy z pędzących Leniwców i ogólnopolskiej grupy Złotej Piątki Chorym Dzieciom. Bieg odbył się w Sokołowie Podlaskim, start i meta przy Zespole Szkół nr 1.


Udział biegaczy był rekreacyjny, nie miał na celu rywalizacji, a wsparcie poprzez bieg i przekazanie od siebie cegiełek na rzecz WOŚP. Mimo śliskiej nawierzchni i mrozu uczestnicy pokonali wiele kilometrów, niektórzy z nich nawet 22. Biegano pojedynczo, żeby nie stworzyć zagrożenia wirusem.

W biegu brały udział osoby dorosłe, doświadczone, przygotowane od strony fizycznej i technicznej. Wszyscy mieli odpowiednie wyposażenie, w tym odpowiednie dopinane kolce do butów biegowych. Wszyscy ukończyli swój dystans bezpiecznie.
Uczestników łączył jeden cel - wsparcie zakupu sprzętu medycznego dla dzieci z oddziałów laryngologicznych w Polsce.
Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowa atmosfera
i radość z udziału w wydarzeniu, które może zjednoczyć nas wszystkich w łączeniu serc dla wspierania osób w potrzebie.

Należy wspomnieć o zainteresowaniu osób, które nie biorąc udziału w biegu, wspierały jego ideę, zakupując vouchery na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza była zorganizowana przez osoby, które mają wielkie serce, bo wiedzą, że w trudnej sytuacji, w chorobie, w nieszczęściu może znaleźć się każdy. Często potrzeba pomagania łączy ludzi z różnych grup i najpiękniejsze jest to, że nie ma w tu miejsca na podział i kategoryzowanie ludzi.

Wielkie podziękowania należą się strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej Cukrownia w Sokołowie Podlaskim, którzy zabezpieczyli teren biegu również od strony medycznej, zapewniając karetkę pogotowia. Złota Piątka składa je na ręce Roberta Golatowskiego. Podziękowania należą się też Ewie Szadkowskiej, która poświęciła dużo czasu na promowanie wydarzenia na portalach internetowych.

 


Juliusz Nowicki
Fot. A. R. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe