29
2022
2022-09-20

Podpisali umowy na oczyszczenie zbiorników wodnych


We wtorek 13 września Gmina Repki podpisała dwie umowy w sprawie oczyszczenia zbiorników wodnych. Pierwsza dotyczyła zbiornika wodnego w miejscowości Sawice – Bronisze, druga natomiast zbiornika wodnego w miejscowości Skwierczyn-Dwór.

Umowa dotycząca zbiornika w Sawicach została podpisana z firmą DREW-KOS Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku. Druga umowa, dotycząca zbiornika w Skwierczynie podpisana została z firmą Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe CEKOP z Sokołowa Podlaskiego.

Zadania obejmują odtworzenie pierwotnych parametrów zbiornika, zwiększenie retencji wodnej i bezpieczeństwa powodziowego oraz zapobieganie suszy na terenach przyległych. Zakres prac w obu zbiornikach obejmuje odmulenie ich poprzez wypompowanie wody, odmulenie dna stawu koparkami lub spycharkami wraz z wywozem namułu, wykonanie brzegu opaski z kiszki faszynowej o średnicy 20 cm, formowanie nasypu skarp wraz z plantowaniem o dł. ok 140 mb i wys. ok 4 mb, wykonanie warstwy wzmacniającej grunt z geowłókniny o dł. 140 mb i wys. ok 4 mb, wykonanie brzegu z narzutu kamiennego łamanego luzem gr. ok 20 cm, wymiana istniejącej budowli mnich na wlocie zbiornika przy dostosowaniu istniejących rzędnych lustra wody.

Koszt pierwszej inwestycji to 181 515,42 zł. Termin realizacji wyznaczono do 15 października. Koszt drugiej inwestycji to z kolei 173 603,43 zł.
Termin realizacji również wyznaczono do 15 października. Zadania dofinansowano ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w zakresie budowy i renowacji zbiorników wodnych służących małej retencji.

UG Repki/Opr. K. W.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe