17
2020
2013-09-06

Podopieczni CPS u harcerzy


 Wzorem roku ubiegłego Centrum Pomocy Socjalnej w wakacyjne wtorki organizowało zajęcia dla grupy osiemnaściorga dzieci – uczniów sokołowskich szkół podstawowych.
 
We wtorek 27 sierpnia na terenie przy sokołowskim Domu Harcerza w trakcie ogniska podsumowano wakacyjne zajęcia. - W każdy wakacyjny wtorek spotykaliśmy się z dziećmi w sali Urzędu Miasta, po czym udawaliśmy się w różne atrakcyjne dla dzieci miejsca. Byliśmy dwukrotnie w sali zabaw przy ulicy Pięknej i dwukrotnie na basenie, zwiedzaliśmy zamek w Liwie. Dzieci były pod nasza opieką od godziny 10 do 15. Dzięki hojności darczyńców mogliśmy uatrakcyjnić te cotygodniowe spotkania i dzieci nie były głodne – poinformowała pani Alicja Ratyńska z Centrum Pomocy Socjalnej przy ul. Wolności, koordynator programu.
- Nasi sponsorzy to: ORPA, panie notariusz Urszula Flaga i Anna Replin, pan Andrzej Czerkas, pan Jacek Molski, Zakłady Mięsne SOKOŁÓW” S.A., PSS „Społem”, hurtownia papiernicza „Papirus” pana Z. Zielonki. Był również darczyńca bezimienny, który ofiarował 200 zł. Bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy mają serca otwarte na potrzeby tych najmłodszych – dodała.
Przy ognisku zorganizowanym na zakończenie akcji spotkali się pracownicy CPS-u Alicja Ratyńska i Anna Danilczuk, asystenci rodzinni Andżelika Księżopolska i Adam Kusak, dzieci oraz harcerze z 9 SDH im. Szarych Szeregów. Były wspólne zabawy, śpiewanki przy gitarze, wspominano cotygodniowe spotkania a pieczone przy ognisku kiełbaski i słodkie bułeczki jak zwykle bardzo wszystkim smakowały. Dzieci opowiadały, czego się nauczyły, co im się podobało i wszystkie zadeklarowały chęć uczestnictwa w takich zajęciach za rok. Na zakończenie spotkania uczestnicy programu otrzymali plecaki z przyborami szkolnymi i inne upominki potrzebne w szkole.
 
JO
« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe