2
2020
2018-01-23

Podlaskie spotkanie ludzi kultury


 W sobotę 13 stycznia 2018 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbyło się kolejne spotkanie Stowarzyszenia „Podlaskie Dziedzictwo Kultury". Wśród jego uczestników nie zabrakło osób z powiatu sokołowskiego. Wydarzenie miało uroczysty charakter – licznie zebrani twórcy i animatorzy kultury dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia.

Maria Koc, Wicemarszałek Senatu RP, pierwsza prezes Stowarzyszenia, przypomniała o zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zachęcała do organizowania okolicznościowych uroczystości. Odwołując się do swoich doświadczeń związanych ze spotkaniami z Polakami mieszkającymi za wschodnią granicą mówiła o ich silnej więzi z ojczyzną przodków. Głos zabrał też ks. bp Antoni Dydycz, biskup- senior, który m.in. przypomniał symbolikę opłatka.

Spotkanie uświetniły grupy artystyczne. Wystąpili: chór kameralny KOE  z Sokołowskiego Ośrodka Kultury, zespół wokalno – instrumentalny „Retro stars” kapela „Sterdyniacy”, a także zespół folklorystyczny „Małe Podlasie” z Siemiatycz.

J.O. / Fot. www.drohiczynska.pl

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe