17
2020
2017-04-09

„Podlaskie Bezdroża” w SOK


  Jeszcze do 20 kwietnia w Sokołowskim Ośrodku Kultury można oglądać wystawę wyjątkowych fotografii wykonanych przez Helenę Annę Romańską z Repek. Wystawę zorganizowali bliscy pani Heleny, zachwyceni efektami jej zainteresowań, a uroczysty wernisaż odbył się w sobotę 8 kwietnia.
Autorka prac mieszka w Repkach, tutaj w szkole podstawowej i gimnazjum uczyła przedmiotów przyrodniczych i chemii, a słowa słynnego francuskiego pisarza Antoine’go de Saint-Exupery’ego „Ziemi nie dziedziczymy od naszych rodziców, ale wypożyczamy ją od naszych dzieci” były dewizą zarówno w jej pracy nauczycielskiej i przyświecają w rozwijaniu fotograficznej pasji.
Na wystawie obejrzymy między innymi reportaże z wędrówek po repkowskim parku, okolicznych polach i Rezerwacie Przyrody Śnieżyczki w Lesie Repkowkim oraz widoki z okolicznych miejscowości. Pani Helena potrafi wrażliwym artystycznym okiem dostrzec i utrwalić zapisać na fotografiach nietrwałe czasami piękno podlaskiej przyrody o różnych porach dnia i roku. Zachwycają obrazy wschodów i zachodów słońca, zjawisk atmosferycznych i efekty związane ze światłem słonecznym. Można mieć nadzieje, że gościnny gospodarz wystawy - Sokołowski Ośrodek Kultury - w przyszłości udostępni swoje progi dla innych prac utalentowanej pasjonatki fotografowania. Bez wątpienia warto.

Fot. SOK
J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe