17
2020
2017-05-16

Podlaska Straż Graniczna w Grecji


 Dzisiaj, 16, maja, rozpoczyna się kolejna misja w ramach wsparcia działań Agencji Frontex. Siedmioro funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zostało wysłanych do Gracji, na ponad miesiąc, bo do 29 czerwca.
Na wyspach Lesbos i Chios będą wykonywać zadania związane z ochroną granicy, takie jak nadzór, wykorzystywanie specjalistycznego sprzętu SG, zabezpieczenie doprowadzeń cudzoziemców, wykrywanie skradzionych pojazdów, realizowanie działań na I linii kontroli oraz pełnienie funkcji terenowego koordynatora prasowego.
Od początku 2017 roku w działaniach Agencji Frontex uczestniczyło już 19 funkcjonariuszy w Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, a w 2016 roku, aż 43 funkcjonariusze zostali wysłani na 68 misji poza granice kraju, w ramach wsparcia Agencji Frontex, która od 2004 roku pomaga państwom stowarzyszonym oraz państwom UE w ramach strefy Schengen w zarządzaniu ich granicami zewnętrznymi. Agencja wspomaga harmonizację kontroli granicznych w UE i ułatwia współpracę służbom granicznym z poszczególnych krajów UE, udzielając wsparcia technicznego i zapewniając wiedzę specjalistyczną.

(opr.) Justyna Charytoniuk
(fot. SG)

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe