17
2020
2018-12-19

Podczas Jarmarku czuć było Święta


W niedzielę 16 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim odbył się XVIII Jarmark Bożonarodzeniowy. Aż 50 wystawców oferowało na swoich stoiskach świąteczne ozdoby, stroiki, ciasta, pierniki, pieczywo, wędliny, sery i przetwory.

Tegoroczny Jarmark przyciągnął rekordową liczbę zwiedzających. Smakołyki ze stołów wystawców zaczęły znikać zaraz po rozpoczęciu imprezy. Było pysznie i aromatycznie! Nie zabrakło również świątecznego rękodzieła. Stoliki mieniły się kolorowymi bombkami, stroikami i domkami z piernika.

Tradycyjnie oprócz lokalnych twórców nie zabrakło naszych przyjaciół z Czerwionki - Leszczyny na Śląsku. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich częstowały wszystkich swoimi tradycyjnymi specjałami. Największym powodzeniem cieszyła się jak co roku pyszna moczka.

Wszystkim przybyłym na Jarmark życzenia świąteczne złożył Burmistrz Sokołowa Podlaskiego Bogusław Karakula oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Czerwionka - Leszczyny Andrzej Raudner.

Podczas imprezy mogliśmy wysłuchać pięknych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Sokołowianie" oraz uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia im. Michała Kleofasa Księcia Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim.

Jarmark był, jak co roku, wspaniałą okazją do zakupu bożonarodzeniowych ozdób i smakowitości na świąteczny stół oraz upominków i prezentów dla bliskich.

Organizatorami wydarzenia byli: Sokołowski Ośrodek Kultury, Zespół Szkół Salezjańskich "Lux Sepientiae" oraz Miasto Sokołów Podlaski.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

www.wiescisokolowskie.pl/galeria/221,xviii-jarmark-bozonarodzeniowy.html


Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe