29
2022
2015-05-08

Pod skrzydłami MRiRW


Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim mają coraz lepsze warunki do nauki i rekreacji.
W ostatnim czasie baza placówki wzbogaciła się o siłownię zewnętrzną, 24-miejscowy bus marki Mercedes i ciągnik rolniczy John Deer 5075E. 

W piątek 24 kwietnia, tuż po uroczystości pożegnania tegorocznych absolwentów, nowy sprzęt został poświęcony przez ks. Krzysztofa Kisielewicza, proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego i ks. Walerego Tomaszewskiego, szkolnego katechetę i wikariusza parafii. W uroczystości uczestniczyła Dyrekcja szkoły, przedstawiciele kadry nauczycielskiej i grupa uczniów. 
 
Nowoczesny ciągnik zastąpi na zajęciach wiekowego Ursusa, bus ułatwi wyjazdy na praktyki do okolicznych gospodarstw, na spotkania edukacyjne i wycieczki. Pojazdy zostały zakupione przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszy się zlokalizowana tuż przy głównym wejściu siłownia. Sprzęt do siłowni zakupiono w ramach kolejnego projektu, którego realizację rozpoczęto w ZS CKR.  Dyrekcja szkoły już planuje kolejne inwestycje – boisko z prawdziwego zdarzenia i budynek siłowni. Niedawno warsztaty i pracownie przedmiotowe placówki wyposażono w nowoczesny sprzęt oraz kompleksowo wyremontowano budynek. Wszystko to uatrakcyjnia naukę w „Rolniku”.
 
Jak poinformowała Eleonora Miszkiel, dyrektor szkoły, w przyszłym roku szkolnym ZS CKR oferuje edukację na następujących kierunkach: Informatyczna obsługa rynków - technik agrobiznesu, Technologia w produkcji rolnej - technik rolnik, Dietetyka i fitness - technik żywienia i usług gastronomicznych, Elektronika i diagnostyka pojazdów - technik mechanizacji rolnictwa, Kształtowanie przestrzeni przyrodniczej i publicznej - technik architektury krajobrazu, Diagnostyka kliniczna zwierząt- technik weterynarii. 
W Zasadniczej Szkole Zawodowej kucharz, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego oraz kwalifikacyjny kurs zawodowy-rolnik.
 
W poniedziałek 27 kwietnia w ZS CKR odbył się Dzień otwarty dla gimnazjalistów. Więcej na ten temat napiszemy w następnym numerze Wieści Sokołowskich. 
 
JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe