17
2020
2018-02-27

Pod kryptonimem "Lodowe 2018"


16 lutego w ramach doskonalenia zawodowego mazowieccy strażacy z grup wodno-nurkowych na terenie zbiornika wodnego „Niewiadoma” uczestniczyli w ćwiczeniach pod kryptonimem „Lodowe 2018”, które nadzorował mazowiecki komendant wojewódzki PSP st .bryg. Bogdan Łasica.

Sokołowscy strażacy z grupy wodno – nurkowej „Sokołów 5” przygotowali dla uczestników ćwiczeń propozycję zdarzeń, które obejmowały: samochód z nieznaną substancją chemiczną zatonął przy tamie, załamanie pokrywy lodowej pod awionetką i zdarzenia masowe pod lodem.
Ćwiczenia miały na celu:

- sprawdzenie gotowości operacyjnej pododdziałów Mazowieckiej Brygady Odwodowej biorących udział w ćwiczeniach,
- doskonalenie współdziałania i koordynacji działań ratowniczych specjalistycznych grup i sekcji ratownictwa wodno-nurkowego województwa i centralnego odwodu operacyjnego,
- doskonalenie umiejętności w zakresie sprawiania sprzętu ratownictwa wodnego i nurkowego, techniki poszukiwania osób pod lodem, lokalizacji i wydobycia osób spod lodu, ratownictwa wodno-nurkowego w warunkach zimowych i udzielania kwalifikacji pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wodzie.

W ćwiczeniach brało udział 70 strażaków, 15 samochodów i pięć łodzi, w tym grupy i sekcje ratownictwa wodnego z terenu województwa mazowieckiego:

SGRW-N: „Warszawa 5”, „Radom 5”, „Maków 5”, „Płock 5”, SSRW-N: „Kozienice” , „Wyszków”, „Przasnysz”, Ostrołęka”.

Podczas gdy grupy ćwiczyły na i pod wodą, nad bezpieczeństwem czuwała Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Sokołów 5". W ćwiczeniach wzięli udział również strażacy OSP z Niecieczy oraz Kupientyna, którzy prowadzili prace logistyczno zabezpieczające.

Na podsumowaniu, które odbyło się w siedzibie OSP Nieciecz mazowiecki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Łasica wysoko ocenił stopień przygotowania ćwiczeń, jak również działania poszczególnych grup ratowniczych.

Info / Fot. www.powiat-sokolowski.pl 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe