17
2020
2014-02-12

Początek sezonu sokołowskich sztangistów


Sztangistki i sztangiści Miejskiego Ludowego Klubu Podnoszenia Ciężarów rozpoczęli kolejny sezon. 

W pierwszej połowie roku Maria Wrzosek i Eliza Wcisłak, członkinie Kadry Narodowej, przygotowują się do startu w Mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych, które odbędą się w Siedlcach od 4 do 6 kwietnia oraz do Mistrzostw Europy do lat siedemnastu. W tym roku gospodarzem ME U 17 jest Polska, a zawody odbędą się w Ciechanowie od 28 kwietnia do 3 maja. 16 lutego obie sztangistki wyjeżdżają na obóz szkoleniowy do Centralnego Ośrodka Sportu w Giżycku.
Martyna Rusak i Michał Rusak od 16 do 18 maja będą walczyć o jak najwyższe lokaty w Mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych do 20 lat w Siedlcach oraz w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów do 20 lat w Zamościu w dniach 6 – 8 czerwca. Beata Lipka przygotowuje się do Młodzieżowych Mistrzostw Polski do 23 lat, które odbędą się w Gdańsku od 20 do 22 czerwca.
W chwili obecnej w treningach bierze udział 20 zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Najmłodsi sztangiści swoich sił będą próbować w Mistrzostwach Województwa. Treningi odbywają się codziennie w godzinach 16.00 – 19.00 w siłowni w Publicznym Gimnazjum nr 2 przy ulicy Repkowskiej pod okiem trenerów Tomasza Wcisłaka i Pawła Rogali.
 
JULIUSZ NOWICKI

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe