17
2020
2017-09-13

Pobiegli RUNdę w Niewiadomej


I Sokołowska RUNda, czyli bieg wokół zbiornika w Niewiadomej, odbyła się w sobotę 9 września. Zawodnicy rywalizowali ze sobą na dystansach 5 km i 10 km. Nie zabrakło także konkurencji dla najmłodszych sportowców.

Dla wielu osób aktywność fizyczna to doskonały sposób, aby zadbać o własne zdrowie, dla innych to ulubiona forma spędzania wolnego czasu. Zarówno dla jednych jak i drugich, została zorganizowana impreza biegowa "Sokołowska RUNda". Wydarzenie miało miejsce w miejscowości Niewiadoma, a trasa biegu prowadziła wokół zbiornika wodnego. Nawierzchnia, po której biegli zawodnicy była bardzo zróżnicowana, od drogi szutrowej, po piasek i ostatni odcinek z kostki brukowej. Malownicze widoki oraz piękna pogoda zachęciły do startu aż 248 osób. Profesjonalny pomiar czasu możliwy był dzięki specjalnym chipom. Podobną technologię wykorzystuje się podczas dużych imprez sportowych np. Maratonu Warszawskiego.

Organizatorem biegu Sokołowska RUNda była firma BE ALIVE. Patronat nad imprezą objął Powiat Sokołowski a patronat honorowy – Gmina Sabnie. Sponsorem głównym były Zakłady Mięsne "Sokołów", natomiast sponsorem strategicznym "Parkiety Jabłoński". W przygotowanie biegu włączyli się także partnerzy: wyłączny dystrybutor urządzeń marki Polar w Polsce firma Sport Consulting, Przedsiębiorstwa Handlowe "Jacek", sklep internetowy "Kocham Oliwę", PPHU Foldruk, sklep "One Organic", Gabinet Fizjoterapii Funkcjonalnej i Masażu "Sano Medica", firma "DROLOT", Sokołowski Ośrodek Kultury, Pałac Ossolińskich Conference & Spa, Energy Family Club, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim, Kajak24.pl, Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych "RECAL", Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. "Superfund" oraz UKS "Orły" Zakręt.

I Sokołowską RUNdę rozpoczęły biegi dzieci na dystansach 300 m (6-7 lat), 600 m (8-10 lat) oraz 1000 m (11-16 lat). Najszybszy w biegu na 300 m był Wojciech Dominik, a najszybszą dziewczynką – Zofia Wasążnik. Na dystansie 600 m niepokonani okazali się Dawid Maślak i Karolina Sejbuk. W biegu na 1000 m zwyciężył Jakub Worku Memre, a pierwsze miejsce wśród dziewczynek zdobyła Patrycja Głodek. Każdy z młodych sportowców dostał na mecie pamiątkowy medal oraz balonik.

Po zmaganiach najmłodszych, przyszedł czas na starszych zawodników. Mężczyźni oraz kobiety rywalizowali na dwóch różnych dystansach. Amatorzy i początkujący biegacze pokonali odcinek 5 km, czyli jedno okrążenie wokół zbiornika wodnego. Najszybszy na tym dystansie okazał się Patryk Kurowicki z WLKS Siedlce, który ukończył bieg z czasem 21:25 min, a najszybszą zawodniczką była Andżelika Dzięgiel z GKS Fabianki z czasem 21:31 min, czyli tylko 6 sekund więcej. Na dłuższym dystansie 10 km (dwa okrążenia) zwyciężył Łukasz Kosieradzki z MKS Pogoń Siedlce, uzyskując czas 41:16 min. Pierwszą kobietą na mecie była Andżelika Dzięgiel z GKS Fabianki. Jej czas to 51:47 min. Pani Angelika zachwyciła publiczność, ponieważ wzięła udział w obu zorganizowanych biegach. Wyjątkowym zawodnikiem był pies Skot, który przebiegł dystans 10 km razem ze swoją panią Marią Bar. Jak twierdzi zawodniczka, pies dodawał jej motywacji podczas pokonywania długiej trasy.

W trakcie trwania imprezy na zawodników i przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Najmłodsi mogli skorzystać z możliwości malowania twarzy, wziąć udział w loterii z nagrodami oraz bawić się na dmuchanych zamkach. Zorganizowany został także pokaz ratownictwa wodnego OSP Kupientyn i nauka pierwszej pomocy dla dzieci. Zawodnicy mogli liczyć na regeneracyjny poczęstunek, a także profesjonalną rozgrzewkę prowadzoną przez instruktorów Energy Family Club.

I Sokołowska RUNda została zorganizowana w celu propagowania zdrowego trybu życia oraz zachęcenia ludzi do uprawiania najprostrzej dyscypliny sportowej, jaką jest bieganie. Mamy nadzieję, że mieszkańcy naszego regionu chętnie wezmą udział w kolejnej edycji imprezy.

 Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Jaki pokaż zrobił osp kupientyn? Bo ja nic nie widziałem ,widziałem ze zawodowa straz pokazała prawdziwe nurkowanie a nie jak to kupientyn lansować się przed ludźmi.


2017-09-15 21:46:14
Strona 1/1


Dane kontaktowe