31
2019
2018-02-27

Po raz kolejny „I już nie jesteś sam”


W Kosowie Lackim piękną tradycją stały się charytatywne bale. Mieszkańcy Miasta i Gminy oraz okolic są coraz bardziej otwarci na potrzeby innych, bo wiedzą, jak mówią organizatorzy, że nikt nie powinien być sam w trudnych momentach życia. Czasami może wydawać się, że to nas nie dotyczy, ale w życiu bywa inaczej. Dlatego też kolejny bal, w sobotę 3 lutego, odbył się ponownie pod hasłem „I JUŻ NIE JESTEŚ SAM”.

Patronat nad wydarzeniem objęła Parafia NNMP w Kosowie Lackim. Tym razem zbierano środki na pomoc dla Mateusza, który wraz z rodzicami podzielił się otrzymanymi środkami i wsparł rehabilitację Marlenki i leczenie Aleksandry. Wielką niespodzianką, radością i wzruszeniem dla organizatorów było przybycie dzieci, których podziękowania dodały osobom zaangażowanym w akcję sił do kolejnych działań.

Jak stwierdziła Urszula Krzymowska, organizatorka balu, podziękowania należą się osobom, które uczestniczyły w balu oraz licytacji, a także darczyńcom przedmiotów do aukcji: Agnieszce Lipce, Krzysztofowi Skarżyńskiemu i Magdalenie Smolik.

Organizatorzy dziękują też Ks. Proboszczowi Tomaszowi Pełszykowi i innym wiernie wspierającym inicjatywę. Wśród nich są: „Sala u Jakuba” w Kosowie Lackim - Małgorzata i Bogusław Jakubaszek, Zakłady Mięsne ZAKRZEWSCY - Dariusz i Janusz Zakrzewscy, Zakłady Mięsne ŚWIDERSCY - Elżbieta i Kazimierz Świderscy, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kosowie Lackim - Andrzej Minarczuk, Zarząd Spółki Staoil, Łukasz Styczewski, Piekarnia ROBSON Łochów - Robert Marczak, Fotobudka Sokołów Podlaski – Łucja i Paweł Bindas, GAMA Kosów Lacki - Grażyna Rurarz, GROSZEK Kosów Lacki - Grażyna i Grzegorz Kalinowscy, MILA Kosów Lacki, Przetwórnia Wędlin- Katarzyna i Piotr Ołdakowscy, pralnia BRYZA Sokołów Podlaski, Ewa i Sławomir Wojewódzcy, Iwona Wojtczuk, Krzysztof Grelik, Nadbużańska Restauracja z Przewozu Nurskiego – Kamil Piekarski, TAXI Kosów Lacki - Gabriel Floryszczyk, Salon Fryzjerski Uroda – Sylwia Grzymała.

Niezapomniane chwile na parkiecie i wspaniała zabawa to zasługa niezastąpionych zespołów AKCES (Tomek Grzymała, Marek Grzymała, Krzysztof Grzymała) i DJ SOUND (Bartek Socha) oraz Marek Krzymowski. Muzycy są zawsze otwarci na potrzeby innych.

Po raz kolejny poczęstunek zapewniły nie lękające się trudnej pracy w kuchni i życzliwe osoby: Jadwiga Domańska, Barbara Niemira, Krystyna Zawadzka, Anna Gromek, Katarzyna Żochowska, Teresa Buczyńska, Iwona Owsianka, Elżbieta Poniatowska, Agnieszka Brzozowska, Grażyna Żochowska, Barbara Pietrzykowska, Łukasz Zięba, Małgorzata Marczak, Krystyna Rojek, Urszula Iwanowska Atmosfera w kuchni jak zawsze była radosna.

Tradycyjnie można było liczyć na rodziców z lokalnych szkół i przedszkola. Obsługę kelnerską zapewnili uczniowie Zespołu Szkół w Kosowie Lackim - dyr. Hanna Przesmycka, oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim i Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim. Pod czujnym okiem Przemysława Kondraciuka młodzież sprostała wyzwaniu.

Oprawę fotograficzną i filmową przygotowali Anna i Jarosław Zaranek.

J.O. 
Fot. J.Z.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe