17
2020
2015-05-02

Po pomoc do miasta


 - Nasze emerytury i renty są bardzo niskie. Mamy dużo opłat, a dodatkowo czeka nas wymiana dachów. Nas po prostu na to nie stać  - mówią mieszkańcy bloków administrowanych przez sokołowski TBS.

Dokładnie chodzi o bloki na osiedlu "Zory" (ul. 8-go Sierpnia). Ludzi, którzy tam mieszkają, czeka wymiana dachów. Nie mają oni pieniędzy, więc postanowili poszukać wsparcia u władz lokalnych. Wysłali pismo do przewodniczącego sokołowskiej rady Waldemara Hardeja, w którym proszą o pomoc. 
 
"NIE MAMY PIENIĘDZY"
W piśmie czytamy: "Bloki administrowane przez STBS liczą już ponad 50 lat. Stan techniczny tychże bloków wymaga kapitalnego remontu, jednak wymagałoby to czasowego przeniesienia  mieszkańców do lokali zastępczych. W obecnej trudnej sytuacji mieszkaniowej zasobów miejskich, jest to niemożliwe. Mieszkańcy, wykupując mieszkania na własność, zapłacili grube pieniądze, a teraz muszą finansować remonty wykupionych mieszkań (...) A w tak trudnej sytuacji mieszkańcy w podeszłym wieku, przeważnie emeryci i renciści, nie są w stanie odłożyć odpowiednich kwot. Zdolności kredytowych też nie mamy" [...]

Na ostatnią sesję miejską przyszła mieszkanka jednego z bloków, Maria Świerk, aby zapytać przewodniczącego, czy pismo dotarło. Ten odpowiedział, że dotarło i że przekazał pismo burmistrzowi.

Kobieta, korzystając z okazji, prosiła na sesji o pomoc w imieniu wszystkich mieszkańców. 
 
- Nasze emerytury są bardzo niskie. Ja mam 900 złotych, ale są i tacy, kótrzy mają zaledwie ponad 400. Dlatego bardzo prosimy o pomoc - mówiła kobieta [...]
 
Głos w sprawie zabrał także radny Zygmunt Wycech
- Trzeba sygnalizować problem. Są pieniądze unijne, ale trzeba o nie ubiegać. Być może jakieś pieniądze dla naszej ściany wschodniej też się znajdą. Powinniśmy jako rada wysyłać pisma, gdzie tylko się da i czekać na jakąś odpowiedź.

Cały tekst w najbliższym papierowym wydaniu.

KAMIL WASZCZUK

« wróć | komentarze [5]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

popo. To nie wszystko. Takiego brudu, wprost syfu, tak zrujnowanych ulic i chodników nie pamiętam. Nawet już przejść dla pieszych nie widać. Na farbę was rządziciele nie stać?. Co ci radni robią?. Dlaczego nie gonią burmistrza i jego pachołków do roboty?.

Ewa
2015-05-10 12:57:42

Panie Boże Wszechmogący, widzisz i nie grzmisz. Co za frajerstwo rządzi tym miasteczkiem. Nawet na 1 Maja wywiesili po 1 fladze na co trzeci słupie. Na 3 Maja dołożyli po jednej. Machały się dwie, ale na co czwartym słupie. Niedojdy nawet takich rzeczy nie są w stanie zorganizować jak należy.

popo
2015-05-09 14:19:46

Nie rozumiem, skoro wykupili na własność to było ich na to stać ,a teraz jak trzeba remontować to ich nie stać?. Mi nikt mieszkania nie remontuje tylko muszę ja sama , mamy w bloku fundusz remontowy i co miesiąc po parę groszy płacimy w czynszu np. na remont klatki, dachu. Więc proszę nie pasożytować tylko zacząć zbierać pieniądze!

Anna
2015-05-04 10:02:08

Jak chcieli własności to ją mają w całym tego słowa znaczeniu. Na tym polega prawo własności że się decyduje, nie tylko o przeniesieniu własności na inną osobę ale też o wydatkach związanych z otrzymaniem tej własności .

ela
2015-05-03 17:37:41

Ja też mam niską emeryturę, ciagle remontuję swój om, mieszkam na wsi i kogo mam prosić o pomoc/ Na odatek sama ten dom wybudowałam kiedyś z mężem. Cieszcie sie mieszkańcy zORów, ze za pare groszy kupiliście mieszkania. Tez bym tak chciała. do mojego domu nikt mi nie dołożył. Niektórzy omieszkali kilka lat, kupili za grosze, potem sprzedali po kilku latach i mieli z czego wykończyc swoj dom.

bk
2015-05-02 07:33:15
Strona 1/1


Dane kontaktowe