17
2020
2013-04-12

Po kielichu za kółko


Mimo apeli i ostrych sankcji za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, liczba nietrzeźwych nie zmniejsza się. Policjanci dosyć często zatrzymują osoby, które nie bacząc na konsekwencje i zagrożenie, jakie stanowią na drodze, siadają za „kółko” po kilku głębszych.
Wieczorem, drugiego kwietnia w Bielanach Żyłakach policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej opla vectrę. Za kierownicą siedział 32-letni mieszkaniec tamtejszej gminy. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że mężczyzna ma ponad 1,7 promila alkoholu w organizmieTakże w tym samym dniu, godzinę przed północą w Toczyskach, gmina Jabłonna Lacka policjanci zatrzymali do kontroli vw golfa. Mężczyzna, który nim kierował, był również nietrzeźwy. 39-letni mieszkaniec Sokołowa Podlaskiego miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Dzień później w nocy, w Kosowie na ulicy Nurskiej zatrzymano do kontroli drogowej vw polo. Kierowca tego samochodu był trzeźwy, ale pomimo to nie mógł kierować samochodami. Sąd zabronił mu wsiadania za kierownicę do 2015 r.. Każdorazowe kierowanie samochodem jest złamaniem zakazu Sądu i jest zagrożone nawet 3-letnią kara pozbawienia wolności.
Za kierowanie w stanie nietrzeźwym odpowie również mieszkaniec gminy Sterdyń. Wjechał do przydrożnego rowu w Dzierzbach, gmina. Jabłonna Lacka. Znajdujący się w rowie samochód zauważył przejeżdżający patrol policji. Niedaleko samochodu był też i jego właściciel. W rozmowie z policjantami oświadczył, że to on kierował samochodem. Badanie alkometrem wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Przyznał się, że zanim usiadł za kierownicę spożywał alkohol.
Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy niebawem staną przed obliczem sądu.
Czy kary wymierzone przez sąd wpłyną na ich późniejsze czyny?

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe