17
2020
2016-06-08

Po artystycznych wojażach „Kacperki” na sokołowskiej scenie


Już w najbliższą środę 8 czerwca o godz. 17.00 w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbędzie się Mini Maraton Teatralny.

W programie przedsięwzięcia znalazły się dwa spektakle w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim: „Krasnale w opałach" Grupy Teatralnej „Mini - Kacperek" i „Awantura w muzeum" Grupy Teatralnej „Kacperek". Poza tym z przedstawieniem „Gówniarzeria" wystąpi Grupa Teatralna „KOLEJ-NA" z Sokołowskiego Ośrodka Kultury. 

Warto przy okazji poinformować czytelników o sukcesach młodych artystów i zachęcić do obejrzenia przedstawień. W tym roku szkolnym, podobnie jak w latach ubiegłych, „Kacperek” oraz „Mini-Kacperek” mają powody do dumy. W ostatnim czasie wywalczyły wiele nagród. 
W kwietniu Grupa „Kacperek” zdobyła wyróżnienie na XVII Wojewódzkim Festiwalu Małych Form Teatralnych „Effka 2016” w Piasecznie, natomiast Jaś Kraska otrzymał indywidualna nagrodę aktorską. Również w kwietniu grupa wzięła udział w VIII Mazowieckim Festiwalu Teatralnym im. Hipolita Szczerkowskiego „Totalnie Teatralnie 2016” w Grodzisku Mazowieckim. W tym samym czasie w sokołowskim Ośrodku Kultury odbywały się eliminacje do Srebrnej Maski.  W Grodzisku Jaś Kraska zdobył nagrodę aktorską: Najlepszy aktor „Totalnie Teatralnie 2016”. W maju na X Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej „Kulturomaniak 2016” w Mrozach „Kacperek” otrzymał II miejsce, zaś Jaś Kraska po raz trzeci zdobył nagrodę aktorską „za ujmującą kreację chłopca ze snu w spektaklu „Awantura w muzeum”. Również w maju młodzi aktorzy z „Czwórki” wyjechali do Wrześni. Tam zajęli III miejsce w XIII Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Teatralnej „Maska 2016” – Nowy Folwark. Wyróżnienie aktorskie otrzymał Jaś Kraska za rolę chłopca ze snu kustoszki. 
Również grupa teatralna „Mini - Kacperek” odniosła wiele sukcesów. W Piasecznie w XVII Wojewódzkim Festiwalu Małych Form Teatralnych „Effka 2016” mali aktorzy z klas I-III zajęli I miejsce. Nagrodę aktorską w tym festiwalu za „ujmującą kreację krasnala Marudka” zdobył Kacper Góral. W Mrozach na „Kulturomaniaku 2016” „Mini - Kacperek” otrzymał II miejsce (pierwszego nie przyznano). Grupa zdobyła też nowe doświadczenia aktorskie na festiwalu „Totalnie Teatralnie 2016” w Grodzisku Mazowieckim. Dzieci chętnie występują też dla środowiska. W kwietniu zaprezentowały swoje umiejętności teatralne dla dzieci z przyszłych klas pierwszych i ich rodziców. W czerwcu czekają ich kolejne występy. 

Obie grupy wytrwale od trzynastu lat prowadzi Urszula Danielska, nauczycielka języka polskiego. Również i ona na przeglądzie w Mrozach otrzymała nagrodę - prestiżową Statuetkę Kulturomaniaka 2016. U. Danielska współpracuje z Alicją Anielską, autorką scenariuszy prezentowanych przedstawień, Agatą Celińską, która projektuje i wykonuje dekoracje i kostiumy oraz z innymi nauczycielami „Czwórki”. Każdego roku podczas wyjazdów na występy artystom towarzyszy grupa rodziców, służąca pomocą i wsparciem. W tym roku „Kacperkom” pomagały panie: Katarzyna Kudelska Tomczuk,  Joanna Skorupka, Ewa Sękal, Teresa Zawadzka, Hanna Andryszczyk, Lena Grzymała,  Hanna Baran oraz Agnieszka Praska.

Trzeci uczestnik Mini Maratonu Teatralnego - grupa „KOLEJ-NA" istnieje w SOK od trzech lat. Prowadzi ją Alicja Danielska, instruktor teatralny i autorka scenariuszy. W maju spektaklem „Gówniarzeria” grupa wywalczyła awans do II etapu Srebrnej Maski, na   „Kulturomaniaku 2016” w Mrozach  zdobyła wyróżnienie,  natomiast w XIII Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Teatralnej „Maska 2016” –  zajęła II miejsce. Opiekunka grupy jest tegoroczną  zdobywczynią  Statuetki Kulturomaniaka 2016

J.O.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe